Mesazhet e sistemit

Nga Sadulla Brestovci

Shko te: navigacion, kërko
PHP | HTML | XML
Emri Teksti i parazgjedhur
Teksti i tanishëshm
1movedto2
Diskuto
[[$1]] u zhvendos tek [[$2]]
1movedto2_redir
Diskuto
[[$1]] u zhvendos tek [[$2]] dhe u krijua një faqe përcjellimi
about
Diskuto
Rreth
aboutpage
Diskuto
Project:Rreth
aboutsite
Diskuto
Rreth {{SITENAME}}
accesskey-ca-addsection
Diskuto
+
accesskey-ca-delete
Diskuto
d
accesskey-ca-edit
Diskuto
e
accesskey-ca-history
Diskuto
h
accesskey-ca-move
Diskuto
m
accesskey-ca-nstab-category
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-help
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-image
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-main
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-media
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-mediawiki
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-project
Diskuto
a
accesskey-ca-nstab-special
Diskuto
accesskey-ca-nstab-template
Diskuto
c
accesskey-ca-nstab-user
Diskuto
c
accesskey-ca-protect
Diskuto
=
accesskey-ca-talk
Diskuto
t
accesskey-ca-undelete
Diskuto
d
accesskey-ca-unwatch
Diskuto
w
accesskey-ca-viewsource
Diskuto
e
accesskey-ca-watch
Diskuto
w
accesskey-compareselectedversions
Diskuto
v
accesskey-diff
Diskuto
v
accesskey-feed-atom
Diskuto
accesskey-feed-rss
Diskuto
accesskey-minoredit
Diskuto
i
accesskey-n-currentevents
Diskuto
accesskey-n-help
Diskuto
accesskey-n-mainpage
Diskuto
accesskey-n-portal
Diskuto
accesskey-n-randompage
Diskuto
x
accesskey-n-recentchanges
Diskuto
r
accesskey-p-logo
Diskuto
z
accesskey-preview
Diskuto
p
accesskey-pt-anonlogin
Diskuto
o
accesskey-pt-anontalk
Diskuto
n
accesskey-pt-anonuserpage
Diskuto
.
accesskey-pt-login
Diskuto
o
accesskey-pt-logout
Diskuto
accesskey-pt-mycontris
Diskuto
y
accesskey-pt-mytalk
Diskuto
n
accesskey-pt-preferences
Diskuto
accesskey-pt-userpage
Diskuto
.
accesskey-pt-watchlist
Diskuto
l
accesskey-save
Diskuto
s
accesskey-search
Diskuto
f
accesskey-search-fulltext
Diskuto
accesskey-search-go
Diskuto
accesskey-t-contributions
Diskuto
accesskey-t-emailuser
Diskuto
accesskey-t-permalink
Diskuto
accesskey-t-print
Diskuto
p
accesskey-t-recentchangeslinked
Diskuto
k
accesskey-t-specialpages
Diskuto
q
accesskey-t-upload
Diskuto
u
accesskey-t-whatlinkshere
Diskuto
j
accesskey-upload
Diskuto
s
accesskey-visualcomparison
Diskuto
b
accesskey-watch
Diskuto
w
accmailtext
Diskuto
Fjalëkalimi për '$1' u dërgua tek $2.
accmailtitle
Diskuto
Fjalëkalimi u dërgua.
accountcreated
Diskuto
Llogarija e Përdoruesit u krijua
accountcreatedtext
Diskuto
Llogarija e Përdoruesit për $1 u krijua
acct_creation_throttle_hit
Diskuto
Nuk lejoheni të krijoni më llogari pasi keni krijuar {{PLURAL:$1|1|$1}}.
action-autopatrol
Diskuto
shëno redaktimet tua si të patrulluara
action-block
Diskuto
blloko përdoruesin
action-browsearchive
Diskuto
kërko faqe të grisura
action-createaccount
Diskuto
hapë këtë llogari
action-createpage
Diskuto
hapë faqe
action-createtalk
Diskuto
hap faqe diskutimi
action-delete
Diskuto
grise këtë faqe
action-deletedhistory
Diskuto
shiko historinë e kësaj faqeje të grisur
action-deleterevision
Diskuto
grise këtë revizion
action-edit
Diskuto
redakto këtë faqe
action-import
Diskuto
importo këtë faqe nga një wiki tjetër
action-importupload
Diskuto
import this page from a file upload
action-mergehistory
Diskuto
bashko historikun e kësaj faqeje
action-minoredit
Diskuto
shëno këtë redaktim si të vogël
action-move
Diskuto
lëviz këtë faqe
action-move-rootuserpages
Diskuto
move root user pages
action-move-subpages
Diskuto
zhvendos këtë faqe dhe nënfaqet që ka
action-movefile
Diskuto
lëviz këtë skedë
action-patrol
Diskuto
shëno redaktimin e tjerëve si të patrulluar
action-protect
Diskuto
ndrysho nivelin e mbrojtjes për këtë faqe
action-read
Diskuto
lexo këtë faqe
action-reupload
Diskuto
rishkruaj këtë skedë ekzistuese
action-reupload-shared
Diskuto
override this file on a shared repository
action-siteadmin
Diskuto
mbyll ose hap bazën e të dhënave
action-suppressionlog
Diskuto
view this private log
action-suppressrevision
Diskuto
rishiko dhe rikthe këtë revizion të fshehur
action-trackback
Diskuto
submit a trackback
action-undelete
Diskuto
Restauro këtë faqe
action-unwatchedpages
Diskuto
shiko listën e faqeve të pa vrojtuara
action-upload
Diskuto
ngarko këtë skedë
action-upload_by_url
Diskuto
ngarko këtë skedë nga një URL
action-userrights
Diskuto
ndrysho të gjitha të drejtat e përdoruesit
action-userrights-interwiki
Diskuto
ndrysho të drejtat e përdoruesve në wiki-t tjera
action-writeapi
Diskuto
use the write API
actioncomplete
Diskuto
Veprim i mbaruar
actionthrottled
Diskuto
Veprim i kufizuar
actionthrottledtext
Diskuto
Për tu ruajtur nga redaktime automatike "spam" të padëshiruara na duhet të kufizojmë veprimet tuaja pasi janë të shumta në një kohë të shkurtër. Ju lutem provojeni përsëri pas disa minutash.
addedwatch
Diskuto
U shtua tek lista mbikqyrëse
addedwatchtext
Diskuto
Faqja "<nowiki>$1</nowiki>" është shtuar [[Special:Watchlist|listës mbikqyrëse]] tuaj. Ndryshimet e ardhshme të kësaj faqeje dhe faqes së diskutimit të saj do të jepen më poshtë, dhe emri i faqes do të duket i '''trashë''' në [[Special:RecentChanges|listën e ndryshimeve së fundmi]] për t'i dalluar më kollaj. Në qoftë se dëshironi të hiqni një faqe nga lista mbikqyrëse më vonë, shtypni "çmbikqyre" në tabelën e sipërme.
addsection
Diskuto
+
all-logs-page
Diskuto
Të gjitha regjistrat
allarticles
Diskuto
Të gjithë artikujt
allinnamespace
Diskuto
Të gjitha faqet (hapësira $1)
alllogstext
Diskuto
Kjo faqe tregon një pamje të përmbledhur të regjistrave të ngarkimeve, grisjeve, mbrojtjeve, bllokimeve, dhe të veprimeve administrative. Mundeni të kufizoni informactionin sipas tipit të regjistrit, emrit të përdoruesit, si dhe faqes në çështje.
allmessages
Diskuto
Mesazhet e sistemit
allmessagescurrent
Diskuto
Teksti i tanishëshm
allmessagesdefault
Diskuto
Teksti i parazgjedhur
allmessagesfilter
Diskuto
Veço me shprehje të rregullta:
allmessagesmodified
Diskuto
Trego vetëm të ndryshuarat
allmessagesname
Diskuto
Emri
allmessagesnotsupportedDB
Diskuto
This page cannot be used because '''$wgUseDatabaseMessages''' has been disabled.
allmessagestext
Diskuto
Kjo është një listë e të gjitha faqeve në hapësirën MediaWiki:
allnotinnamespace
Diskuto
Të gjitha faqet (jo në hapësirën $1)
allowemail
Diskuto
Lejo përdoruesit të më dërgojnë email
allpages
Diskuto
Të gjitha faqet
allpages-bad-ns
Diskuto
{{SITENAME}} nuk ka hapësirë "$1".
allpages-summary
Diskuto
allpagesbadtitle
Diskuto
The given page title was invalid or had an inter-language or inter-wiki prefix. It may contain one or more characters which cannot be used in titles.
allpagesfrom
Diskuto
Trego faqet duke filluar nga:
allpagesnext
Diskuto
Më pas
allpagesprefix
Diskuto
Trego faqet me parashtesë:
allpagesprev
Diskuto
Më para
allpagessubmit
Diskuto
Shko
allpagesto
Diskuto
Shfaq faqet që mbarojnë në:
alphaindexline
Diskuto
$1 deri në $2
alreadyrolled
Diskuto
Nuk munda ta rikthej redaktimin e fundit e [[:$1]] nga [[User:$2|$2]] ([[User talk:$2|Diskutim]]); dikush tjetër e ka redaktuar ose rikthyer këtë faqe. Redaktimi i fundit është bërë nga [[User:$3|$3]] ([[User talk:$3|Diskutim]]).
ancientpages
Diskuto
Artikuj më të vjetër
ancientpages-summary
Diskuto
and
Diskuto
&#32;dhe
anoneditwarning
Diskuto
Ju nuk jeni regjistruar. IP adresa juaj do të regjistrohet në historinë e redaktimeve të kësaj faqe. You are not logged in. Your IP address will be recorded in this page's edit history.
anonnotice
Diskuto
-
anononlyblock
Diskuto
vetëm anonimët
anontalk
Diskuto
Diskutimet për këtë IP
anontalkpagetext
Diskuto
---- ''Kjo është faqe diskutimi për një përdorues anonim i cili nuk ka hapur akoma një llogari ose nuk e përdor atë. Prandaj, duhet të përdorim numrin e adresës IP për ta identifikuar. Kjo adresë mund të përdoret nga disa përdorues. Në qoftë se jeni përdorues anonim dhe mendoni se komente kot janë drejtuar ndaj jush, ju lutemi [[Special:UserLogin|krijoni një llogari]] ose [[Special:UserLogin|kyçuni]] për tu mos u ngatërruar me përdorues të tjerë anonim.''
anonymous
Diskuto
Përdorues anonim të {{SITENAME}}
apr
Diskuto
Pri
april
Diskuto
Prill
april-gen
Diskuto
Prill
article
Diskuto
Artikulli
articleexists
Diskuto
Një faqe me atë titull ekziston, ose titulli që zgjodhët nuk është i saktë. Ju lutem zgjidhni një tjetër.
articlepage
Diskuto
Shikoni artikullin
ascending_abbrev
Diskuto
ngritje
aug
Diskuto
Gus
august
Diskuto
Gusht
august-gen
Diskuto
Gusht
autoblock_whitelist
Diskuto
AOL http://webmaster.info.aol.com/proxyinfo.html *64.12.96.0/19 *149.174.160.0/20 *152.163.240.0/21 *152.163.248.0/22 *152.163.252.0/23 *152.163.96.0/22 *152.163.100.0/23 *195.93.32.0/22 *195.93.48.0/22 *195.93.64.0/19 *195.93.96.0/19 *195.93.16.0/20 *198.81.0.0/22 *198.81.16.0/20 *198.81.8.0/23 *202.67.64.128/25 *205.188.192.0/20 *205.188.208.0/23 *205.188.112.0/20 *205.188.146.144/30 *207.200.112.0/21
autoblockedtext
Diskuto
IP adresa juaj është bllokuar automatikisht sepse ishte përdorur nga një përdorues tjetër i cili ishte bllokuar nga $1. Arsyeja e dhënë për këtë është: :''$2'' * Fillimi i bllokimit: $8 * Kalimi i kohës së bllokimit: $6 * Zgjatja e bllokimit: $7 Ju mund të kontaktoni $1 ose një tjetër [[{{MediaWiki:Grouppage-sysop}}|administrues]] për ta diskutuar bllokimin. Vini re : që nuk mund ta përdorni mundësinë "dërgo porosi elektronike" përveç nëse keni një postë elektronike të vlefshme të regjistruar në [[Special:Preferences|preferencat tuaja]] dhe nuk jeni bllokuar nga përdorimi i saj. IP adresa juaj e tanishme është $3 dhe ID e bllokimit është #$5. Ju lutemi përfshini këto detaje në të gjitha kërkesat që i bëni.
autoblocker
Diskuto
I bllokuar automatikisht sepse përdor të njëjtën IP adresë si "$1". Arsye "$2".
autocomment-prefix
Diskuto
-&#32;
autoredircomment
Diskuto
Përcjellim te [[$1]]
autosumm-blank
Diskuto
U largua krejt përmbajtja e artikullit
autosumm-new
Diskuto
Faqe e re: $1
autosumm-replace
Diskuto
Faqja u zëvendësua me '$1'
bad_image_list
Diskuto
Formati është si vijon:<br /><br /> Vetëm elementet e listuara ( rreshtat duhet të fillojnë me * ) mirren parasysh.<br /> Lidhja e parë nërresht duhet të lidhet tek një skedë e keqe.<br /> Çdo lidhje pasuese në rreshtin e njëjtë konsiderohen si përjashtime.<br />
badaccess
Diskuto
Gabim leje
badaccess-group0
Diskuto
Nuk ju lejohet veprimi i kërkuar
badaccess-groups
Diskuto
Veprimi që kërkuat lejohet vetëm nga përdorues të {{PLURAL:$2|grupit|grupeve}}: $1.
badarticleerror
Diskuto
Ky veprim nuk mund të bëhet në këtë faqe.
badfilename
Diskuto
Emri i skedës është ndërruar në "$1".
badipaddress
Diskuto
Nuk ka asnjë përdorues me atë emër
badretype
Diskuto
Fjalëkalimet nuk janë njësoj.
badsig
Diskuto
Sintaksa e signaturës është e pavlefshme, kontrolloni HTML-in.
badsiglength
Diskuto
Nënshkrimi është tepër i gjatë; duhet të jetë nën $1 {{PLURAL:$1|shkronjë|shkronja}}.
badtitle
Diskuto
Titull i pasaktë
badtitletext
Diskuto
Titulli i faqes që kërkuat nuk ishte i saktë, ishte bosh, ose ishte një lidhje gabim me një titull wiki internacional.
blanknamespace
Diskuto
(Artikujt)
blankpage
Diskuto
Faqe e zbrazët
block-log-flags-angry-autoblock
Diskuto
enhanced autoblock enabled
block-log-flags-anononly
Diskuto
vetëm anonimët
block-log-flags-hiddenname
Diskuto
username hidden
block-log-flags-noautoblock
Diskuto
vetëbllokimi është pamundësuar
block-log-flags-nocreate
Diskuto
krijimi i kontove është pamundësuar
block-log-flags-noemail
Diskuto
posta elektronike është e bllokuar
block-log-flags-nousertalk
Diskuto
cannot edit own talk page
blocked-mailpassword
Diskuto
IP adresa juaj është bllokuar , si e tillë nuk lejohet të përdor funksionin pë rikthim të fjalkalimit , në mënyrë që të parandalohet abuzimi.
blockededitsource
Diskuto
Më poshtë tregohet teksti i '''redaktimeve tuaja''' të '''$1''':
blockednoreason
Diskuto
nuk ka arsye
blockedoriginalsource
Diskuto
Më poshtë tregohet burimi i '''$1''':
blockedtext
Diskuto
<big>'''Llogaria juaj ose adresa e IP-së është bllokuar'''</big> Bllokimi u bë nga $1 dhe arsyeja e dhënë ishte '''$2'''. *Fillimi i bllokimit: $8 *Skadimi i bllokimit: $6 *I bllokuari i shënjestruar: $7 Mund të kontaktoni $1 ose një nga [[{{MediaWiki:Grouppage-sysop}}|administruesit]] e tjerë për të diskutuar bllokimin. Vini re se nuk mund t'i dërgoni email përdoruesit nëse nuk keni një adresë të saktë të dhënë tek [[Special:Preferences|parapëlqimet e përdoruesit]] ose nëse kjo është një nga mundësitë që ju është bllokuar. Adresa e IP-së që keni është $3 dhe numri i identifikimit të bllokimit është #$5. Përfshini këto dy të dhëna në çdo ankesë.
blockedtitle
Diskuto
Përdoruesi është bllokuar
blockip
Diskuto
Blloko përdorues
blockip-legend
Diskuto
Blloko përdoruesin
blockipsuccesssub
Diskuto
Bllokimi u bë me sukses
blockipsuccesstext
Diskuto
Përdoruesi/IP-Adresa [[Special:Contributions/$1|$1]] u bllokua.<br /> Shiko te [[Special:IPBlockList|Lista e përdoruesve dhe e IP adresave të bllokuara]] për të çbllokuar Përdorues/IP.
blockiptext
Diskuto
Përdorni formularin e mëposhtëm për të hequr lejen e shkrimit për një përdorues ose IP-ë specifike. Kjo duhet bërë vetëm në raste vandalizmi, dhe në përputhje me [[{{MediaWiki:Policy-url}}|rregullat e {{SITENAME}}-s]]. Plotësoni arsyen specifike më poshtë (p.sh., tregoni faqet specifike që u vandalizuan).
blocklink
Diskuto
blloko
blocklist-nousertalk
Diskuto
nuk mund të editohet faqja personale e diskutimit
blocklistline
Diskuto
$1, $2 bllokoi $3 ($4)
blocklog-fulllog
Diskuto
Full block log
blocklogentry
Diskuto
bllokoi [[$1]] për një kohë prej: $2 $3
blocklogpage
Diskuto
Regjistri i bllokimeve
blocklogtext
Diskuto
Ky është një regjistër bllokimesh dhe çbllokimesh të përdoruesve. IP-të e bllokuara automatikisht nuk janë të dhëna. Shikoni dhe [[Special:IPBlockList|listën e IP-ve të bllokuara]] për një listë të bllokimeve të tanishme.
blockme
Diskuto
Më blloko
bold_sample
Diskuto
Tekst i trashë
bold_tip
Diskuto
Tekst i trashë
booksources
Diskuto
Burime librash
booksources-go
Diskuto
Shko
booksources-invalid-isbn
Diskuto
The given ISBN does not appear to be valid; check for errors copying from the original source.
booksources-isbn
Diskuto
ISBN:
booksources-search-legend
Diskuto
Kërkim burimor librash
booksources-summary
Diskuto
booksources-text
Diskuto
Më posht është një listë me lidhje të cilët shesin ose përdorin libra dhe munden të kenë informacione për librat që kërkoni ju:
boteditletter
Diskuto
b
brokenredirects
Diskuto
Përcjellime të prishura
brokenredirects-delete
Diskuto
(grise)
brokenredirects-edit
Diskuto
(redakto)
brokenredirects-summary
Diskuto
brokenredirectstext
Diskuto
Përcjellimet që vijojnë lidhen tek një artikull që s'ekziston.
bydate
Diskuto
datës
cachederror
Diskuto
Kjo është një kopje e faqes së kërkuar dhe mund të jetë e vjetër.
cancel
Diskuto
Harroji
cannotdelete
Diskuto
Nuk munda të gris këtë faqe ose figurë të dhënë. (Ka mundësi të jetë grisur nga dikush tjeter.)
cannotundelete
Diskuto
Restaurimi dështoi; dikush tjetër mund ta ketë restauruar faqen përpara jush.
cant-block-while-blocked
Diskuto
You cannot block other users while you are blocked.
cant-move-to-user-page
Diskuto
You do not have permission to move a page to a user page (except to a user subpage).
cant-move-user-page
Diskuto
You do not have permission to move user pages (apart from subpages).
cantcreateaccount-nonblock-text
Diskuto
cantcreateaccount-text
Diskuto
Hapja e llogarive nga kjo adresë IP ('''$1''') është bllokuar nga [[User:$3|$3]]. Arsyeja e dhënë nga $3 është ''$2''.
cantcreateaccounttitle
Diskuto
Nuk mundet të krijohet llogaria
cantmove-titleprotected
Diskuto
Nuk mund të zhvendosni një faqe në këtë titull pasi ky titull është mbrojtur kundrejt krijimit
cantrollback
Diskuto
Nuk munda ta kthejë redaktimin; redaktori i fundit është i vetmi autor i këtij artikulli.
cascadeprotected
Diskuto
Kjo faqe është mbrojtur nga redaktimi pasi është përfshirë në {{PLURAL:$1|faqen|faqet}} e mëposhtme që {{PLURAL:$1|është|janë}} mbrojtur sipas metodës "ujëvarë": $2
cascadeprotectedwarning
Diskuto
'''Vini re:''' Kjo faqe është e mbrojtur dhe vetëm përdoruesit me privilegje administrative mund ta redaktojnë pasi është përfshirë në mbrotjen "ujëvarë" të {{PLURAL:$1|faqes së|faqeve të}} mëposhtme:
categories
Diskuto
Kategori
categories-summary
Diskuto
categoriesfrom
Diskuto
Paraqit kategoritë duke filluar në:
categoriespagetext
Diskuto
Kategoritë në vijim përmbajnë faqe ose media. [[Special:UnusedCategories|Kategoritë e pa përdorura]] nuk janë të paraqitura këtu. Shih edhe [[Special:WantedCategories|kategoritë e dëshiruara]].
category-article-count
Diskuto
{{PLURAL:$2|Kjo kategori ka vetëm këtë faqe.|Kjo kategori ka {{PLURAL:$1|këtë faqe|$1 faqe}} nga $2 gjithësej.}}
category-article-count-limited
Diskuto
{{PLURAL:$1|Kjo faqe është|$1 faqe janë}} në këtë kategori.
category-empty
Diskuto
''Kjo kategori aktualisht nuk përmban asnjë faqe apo media.''
category-file-count
Diskuto
{{PLURAL:$2|Kjo kategori ka vetëm këtë skedë.|{{PLURAL:$1|Kjo skedë është|$1 skeda janë}} në këtë kategori, nga $2 gjithësej.}}
category-file-count-limited
Diskuto
{{PLURAL:$1|Kjo skedë është|$1 skeda janë}} në këtë kategori.
category-media-header
Diskuto
Skeda në kategori "$1"
category-subcat-count
Diskuto
{{PLURAL:$2|Kjo kategori ka vetëm këtë nën-kategori.|Kjo kategori ka {{PLURAL:$1|këtë nën-kategori|$1 këto nën-kategori}}, nga $2 gjithësej.}}
category-subcat-count-limited
Diskuto
Kjo kategori ka {{PLURAL:$1|këtë nën-kategori|$1 këto nën-kategori}}.
category_header
Diskuto
Artikuj në kategorinë "$1"
categorypage
Diskuto
Shiko faqen e kategorisë
catseparator
Diskuto
|
change-blocklink
Diskuto
change block
changed
Diskuto
ndryshuar
changepassword
Diskuto
Ndërroni fjalëkalimin
chick.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect users of the Chick skin */
chick.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for users using the Chick skin */
cite_croak
Diskuto
Cite died; $1: $2
cite_desc
Diskuto
Adds <nowiki><ref[ name=id]></nowiki> and <nowiki><references/></nowiki> tags, for citations
cite_error
Diskuto
Cite error: $1
cite_error_group_refs_without_references
Diskuto
<code>&lt;ref&gt;</code> tags exist for a group named "$1", but no corresponding <code>&lt;references group="$1"/&gt;</code> tag was found
cite_error_included_ref
Diskuto
Closing &lt;/ref&gt; missing for &lt;ref&gt; tag
cite_error_key_str_invalid
Diskuto
Internal error; invalid $str and/or $key. This should never occur.
cite_error_ref_no_input
Diskuto
Invalid <code>&lt;ref&gt;</code> tag; refs with no name must have content
cite_error_ref_no_key
Diskuto
Invalid <code>&lt;ref&gt;</code> tag; refs with no content must have a name
cite_error_ref_numeric_key
Diskuto
Invalid <code>&lt;ref&gt;</code> tag; name cannot be a simple integer. Use a descriptive title
cite_error_ref_too_many_keys
Diskuto
Invalid <code>&lt;ref&gt;</code> tag; invalid names, e.g. too many
cite_error_references_invalid_input
Diskuto
Invalid <code>&lt;references&gt;</code> tag; no input is allowed. Use <code>&lt;references /&gt;</code>
cite_error_references_invalid_parameters
Diskuto
Invalid <code>&lt;references&gt;</code> tag; no parameters are allowed. Use <code>&lt;references /&gt;</code>
cite_error_references_invalid_parameters_group
Diskuto
Invalid <code>&lt;references&gt;</code> tag; parameter "group" is allowed only. Use <code>&lt;references /&gt;</code>, or <code>&lt;references group="..." /&gt;</code>
cite_error_references_no_backlink_label
Diskuto
Ran out of custom backlink labels. Define more in the <nowiki>[[MediaWiki:Cite references link many format backlink labels]]</nowiki> message
cite_error_references_no_text
Diskuto
Invalid <code>&lt;ref&gt;</code> tag; no text was provided for refs named <code>$1</code>
cite_error_refs_without_references
Diskuto
<code>&lt;ref&gt;</code> tags exist, but no <code>&lt;references/&gt;</code> tag was found
cite_error_stack_invalid_input
Diskuto
Internal error; invalid stack key. This should never occur.
cite_reference_link
Diskuto
<sup id="$1" class="reference">[[#$2|<nowiki>[</nowiki>$3<nowiki>]</nowiki>]]</sup>
cite_reference_link_key_with_num
Diskuto
$1_$2
cite_reference_link_prefix
Diskuto
cite_ref-
cite_reference_link_suffix
Diskuto
cite_references_link_many
Diskuto
<li id="$1">↑ $2 $3</li>
cite_references_link_many_and
Diskuto
cite_references_link_many_format
Diskuto
<sup>[[#$1|$2]]</sup>
cite_references_link_many_format_backlink_labels
Diskuto
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af ag ah ai aj ak al am an ao ap aq ar as at au av aw ax ay az ba bb bc bd be bf bg bh bi bj bk bl bm bn bo bp bq br bs bt bu bv bw bx by bz ca cb cc cd ce cf cg ch ci cj ck cl cm cn co cp cq cr cs ct cu cv cw cx cy cz da db dc dd de df dg dh di dj dk dl dm dn do dp dq dr ds dt du dv dw dx dy dz ea eb ec ed ee ef eg eh ei ej ek el em en eo ep eq er es et eu ev ew ex ey ez fa fb fc fd fe ff fg fh fi fj fk fl fm fn fo fp fq fr fs ft fu fv fw fx fy fz ga gb gc gd ge gf gg gh gi gj gk gl gm gn go gp gq gr gs gt gu gv gw gx gy gz ha hb hc hd he hf hg hh hi hj hk hl hm hn ho hp hq hr hs ht hu hv hw hx hy hz ia ib ic id ie if ig ih ii ij ik il im in io ip iq ir is it iu iv iw ix iy iz ja jb jc jd je jf jg jh ji jj jk jl jm jn jo jp jq jr js jt ju jv jw jx jy jz ka kb kc kd ke kf kg kh ki kj kk kl km kn ko kp kq kr ks kt ku kv kw kx ky kz la lb lc ld le lf lg lh li lj lk ll lm ln lo lp lq lr ls lt lu lv lw lx ly lz ma mb mc md me mf mg mh mi mj mk ml mm mn mo mp mq mr ms mt mu mv mw mx my mz na nb nc nd ne nf ng nh ni nj nk nl nm nn no np nq nr ns nt nu nv nw nx ny nz oa ob oc od oe of og oh oi oj ok ol om on oo op oq or os ot ou ov ow ox oy oz pa pb pc pd pe pf pg ph pi pj pk pl pm pn po pp pq pr ps pt pu pv pw px py pz qa qb qc qd qe qf qg qh qi qj qk ql qm qn qo qp qq qr qs qt qu qv qw qx qy qz ra rb rc rd re rf rg rh ri rj rk rl rm rn ro rp rq rr rs rt ru rv rw rx ry rz sa sb sc sd se sf sg sh si sj sk sl sm sn so sp sq sr ss st su sv sw sx sy sz ta tb tc td te tf tg th ti tj tk tl tm tn to tp tq tr ts tt tu tv tw tx ty tz ua ub uc ud ue uf ug uh ui uj uk ul um un uo up uq ur us ut uu uv uw ux uy uz va vb vc vd ve vf vg vh vi vj vk vl vm vn vo vp vq vr vs vt vu vv vw vx vy vz wa wb wc wd we wf wg wh wi wj wk wl wm wn wo wp wq wr ws wt wu wv ww wx wy wz xa xb xc xd xe xf xg xh xi xj xk xl xm xn xo xp xq xr xs xt xu xv xw xx xy xz ya yb yc yd ye yf yg yh yi yj yk yl ym yn yo yp yq yr ys yt yu yv yw yx yy yz za zb zc zd ze zf zg zh zi zj zk zl zm zn zo zp zq zr zs zt zu zv zw zx zy zz
cite_references_link_many_sep
Diskuto
cite_references_link_one
Diskuto
<li id="$1">[[#$2|↑]] $3</li>
cite_references_link_prefix
Diskuto
cite_note-
cite_references_link_suffix
Diskuto
cite_references_prefix
Diskuto
<ol class="references">
cite_references_suffix
Diskuto
</ol>
clearyourcache
Diskuto
'''Shënim:''' Pasi të ruani parapëlqimet ose pasi të kryeni ndryshimet, duhet të pastroni ''cache''-në e shfletuesit tuaj për të parë ndryshimet: për '''Mozilla/Safari/Konqueror''' shtypni ''Ctrl+Shift+Reload'' (ose ''ctrl+shift+r''), për '''IE''' ''Ctrl+f5'', '''Opera''': ''F5''.
cologneblue.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect users of the Cologne Blue skin */
cologneblue.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for users using the Cologne Blue skin */
colon-separator
Diskuto
:&#32;
columns
Diskuto
Kolona
comma-separator
Diskuto
,&#32;
common.css
Diskuto
/* CSS placed here will be applied to all skins */
common.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for all users on every page load. */
compareselectedversions
Diskuto
Krahasoni versionet e zgjedhura
confirm
Diskuto
Konfirmoni
confirm-purge-bottom
Diskuto
Purging a page clears the cache and forces the most current revision to appear.
confirm-purge-top
Diskuto
Pastro cache për këtë faqe?
confirm_purge_button
Diskuto
Shko
confirmdeletetext
Diskuto
Jeni duke grisur '''përfundimisht''' një faqe ose një skedë me tër historinë e saj nga regjistri. Ju lutem konfirmoni që keni ndër mënd ta bëni këtë gjë, që i kuptoni se cilat janë pasojat, dhe që po veproni në përputhje me [[{{MediaWiki:Policy-url}}]].
confirmedittext
Diskuto
Ju duhet së pari ta vërtetoni e-mail adresen para se të redaktoni. Ju lutem plotësoni dhe vërtetoni e-mailin tuaj te [[Special:Preferences|parapëlqimet]] e juaja.
confirmedittitle
Diskuto
Nevojitet adresë email-i e vërtetuar për të redaktuar
confirmemail
Diskuto
Vërtetoni adresën tuaj
confirmemail_body
Diskuto
Dikush, ndoshta ju nga IP adresa $1, ka hapur llogarinë "$2" tek {{SITENAME}} dhe ka dhënë këtë adresë email-i. Në qoftë se është me të vertetë llogaria juaj, vërtetoni këtë adresë duke ndjekur lidhjen e mëposhtme tek {{SITENAME}} për të mundësuar përdorimin e mjeteve që kërkojnë email: $3 Në qoftë se *nuk* është llogaria juaj atëhere ndiqni këtë lidhje për ta shpërfillur këtë adresë email-i: $5 Kodi i shifruar do të skadojë më $4.
confirmemail_error
Diskuto
Pati gabim gjatë ruajtjes së vërtetimit tuaj.
confirmemail_invalid
Diskuto
Kodi i shifrimit të vërtetimit është gabim ose ka skaduar.
confirmemail_invalidated
Diskuto
Vërtetimi i adresës së email-it është tërhequr
confirmemail_loggedin
Diskuto
Adresa juaj është vërtetuar.
confirmemail_needlogin
Diskuto
Ju duhet të $1 për ta konfirmuar email-adresën
confirmemail_noemail
Diskuto
Ju nuk keni dhënë email të sakt te [[Special:Preferences|parapëlqimet e juaja]].
confirmemail_oncreate
Diskuto
Një kod vërtetimi është dërguar tek adresa juaj e email-it. Ky kod nuk kërkohet për të hyrë brenda në llogarinë tuaj, por nevojitet për të mundësuar mjetet që përdorin email në këtë wiki.
confirmemail_pending
Diskuto
Një kod vërtetimi ju është dërguar më parë. Nëse sapo hapët llogarinë tuaj prisni disa minuta deri sa t'iu arrijë mesazhi përpara se të kërkoni një kod të ri.
confirmemail_send
Diskuto
Dërgo vërtetimin
confirmemail_sendfailed
Diskuto
Nuk munda të dërgoj email-in e vërtetimit. Kontrolloni adresën tuaj për gabime shtypi. Postieri më tha: $1
confirmemail_sent
Diskuto
Email-i për vërtetim është dërguar.
confirmemail_subject
Diskuto
Vërtetim adrese nga {{SITENAME}}
confirmemail_success
Diskuto
Adresa juaj është vërtetuar. Mund të hyni brënda dhe të përdorni wiki-n.
confirmemail_text
Diskuto
Për të marrë email duhet të vërtetoni adresen tuaj. Shtypni butonin e mëposhtëm për të dërguar një email vërtetimi tek adresa juaj. Email-i do të përmbajë një lidhje me kod të shifruar. Duke ndjekur lidhjen nëpërmjet shfletuesit tuaj do të vërtetoni adresën.
confirmrecreate
Diskuto
Përdoruesi [[User:$1|$1]] ([[User talk:$1|diskutime]]) grisi këtë artikull mbasi ju filluat ta redaktoni për arsyen: : ''$2'' Ju lutem konfirmoni nëse dëshironi me të vertetë ta ri-krijoni këtë artikull.
contextchars
Diskuto
Sa germa të tregohen për çdo rresht
contextlines
Diskuto
Sa rreshta të tregohen për përputhje
contribslink
Diskuto
kontribute
contribsub2
Diskuto
Për $1 ($2)
contributions
Diskuto
Kontributet
contributions-title
Diskuto
Kontributet e përdoruesit për $1
copyright
Diskuto
Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës $1.
copyrightpage
Diskuto
{{ns:project}}:Të drejta autori
copyrightpagename
Diskuto
{{SITENAME}} Të drejta autori
copyrightwarning
Diskuto
Kontributet tek {{SITENAME}} janë të konsideruara të dhëna nën licensën $2 (shikoni $1 për hollësirat).<br /> '''NDALOHET DHËNIA E PUNIMEVE PA PASUR LEJE NGA AUTORI NË MOSPËRPUTHJE ME KËTË LICENSË!'''<br />
copyrightwarning2
Diskuto
Ju lutem vini re se të gjitha kontributet tek {{SITENAME}} mund të redaktohen, ndryshohen apo fshihen nga përdorues të tjerë. Në qoftë se nuk dëshironi që shkrimet tuaja të redaktohen pa mëshirë mos i jepni këtu.<br /> Po na premtoni që ç'ka po jepni këtu e keni kontributin tuaj ose e keni kopjuar nga domeni publik apo nga burime të tjera të lira sipas ligjeve përkatëse (shikoni $1 për hollësirat). '''NDALOHET DHËNIA E PUNIMEVE PA PASUR LEJE NGA AUTORI NË MOSPËRPUTHJE ME KËTË LICENSË!'''
create
Diskuto
Krijo
create-this-page
Diskuto
Filloje këtë faqe
createaccount
Diskuto
Hap një llogari
createaccount-text
Diskuto
Dikush ka përdorur adresën tuaj për të hapur një llogari tek {{SITENAME}} ($4) të quajtur "$2" me fjalëkalimin "$3". Duhet të hyni brenda dhe të ndërroni fjalëkalimin tani nëse ky person jeni ju. Përndryshe shpërfilleni këtë mesazh.
createaccount-title
Diskuto
Hapja e llogarive për {{SITENAME}}
createaccountblock
Diskuto
hapja e lloggarive është bllokuar
createaccountmail
Diskuto
me email
created
Diskuto
u krijua
creditspage
Diskuto
Statistika e faqes
cur
Diskuto
tani
currentevents
Diskuto
Ngjarjet e tanishme
currentevents-url
Diskuto
Project:Ngjarjet e tanishme
currentrev
Diskuto
Versioni i tanishëm
currentrev-asof
Diskuto
Versioni momental që nga $1
currentrevisionlink
Diskuto
shikoni versionin e tanishëm
customcssjsprotected
Diskuto
Nuk keni leje ta ndryshoni këtë faqe sepse përmban informata personale të një përdoruesi tjetër
databaseerror
Diskuto
Gabim regjistri
databasenotlocked
Diskuto
Regjistri nuk është bllokuar.
datedefault
Diskuto
Parazgjedhje
dateformat
Diskuto
Data
datetime
Diskuto
Data dhe Ora
dberr-again
Diskuto
Try waiting a few minutes and reloading.
dberr-cachederror
Diskuto
This is a cached copy of the requested page, and may not be up to date.
dberr-header
Diskuto
This wiki has a problem
dberr-info
Diskuto
(Cannot contact the database server: $1)
dberr-outofdate
Diskuto
Note that their indexes of our content may be out of date.
dberr-problems
Diskuto
Sorry! This site is experiencing technical difficulties.
dberr-usegoogle
Diskuto
You can try searching via Google in the meantime.
dberrortext
Diskuto
Ka ndodhur një gabim me pyetjen e regjistrit. Kjo mund të ndodhi n.q.s. pyetja nuk është e vlehshme, ose mund të jetë një yçkël e softuerit. Pyetja e fundit që i keni bërë regjistrit ishte: <blockquote><tt>$1</tt></blockquote> nga funksioni "<tt>$2</tt>". MySQL kthehu gabimin "<tt>$3: $4</tt>".
dberrortextcl
Diskuto
Ka ndodhur një gabim me formatin e pyetjes së regjistrit. Pyetja e fundit qe i keni bërë regjistrit ishte: "$1" nga funksioni "$2". MySQL kthehu gabimin "$3: $4".
deadendpages
Diskuto
Artikuj pa rrugëdalje
deadendpages-summary
Diskuto
deadendpagestext
Diskuto
Artikujt në vijim nuk kanë asnjë lidhje me artikuj e tjerë në këtë wiki.
dec
Diskuto
Dhj
december
Diskuto
Dhjetor
december-gen
Diskuto
Dhjetor
default
Diskuto
parazgjedhje
defaultns
Diskuto
Kërko automatikisht vetëm në këto hapësira:
defemailsubject
Diskuto
{{SITENAME}} email
delete
Diskuto
grise
delete-backlink
Diskuto
← $1
delete-confirm
Diskuto
Grise "$1"
delete-edit-reasonlist
Diskuto
Redakto arsyet e grisjes
delete-legend
Diskuto
Grise
delete-toobig
Diskuto
This page has a large edit history, over $1 {{PLURAL:$1|revision|revisions}}. Deletion of such pages has been restricted to prevent accidental disruption of {{SITENAME}}.
delete-warning-toobig
Diskuto
This page has a large edit history, over $1 {{PLURAL:$1|revision|revisions}}. Deleting it may disrupt database operations of {{SITENAME}}; proceed with caution.
delete_and_move
Diskuto
Grise dhe zhvendose
delete_and_move_confirm
Diskuto
Po, grise faqen
delete_and_move_reason
Diskuto
U gris për të liruar vendin për përcjellim
delete_and_move_text
Diskuto
==Nevojitet grisje== Faqja "[[:$1]]" ekziston, dëshironi ta grisni për të mundësuar zhvendosjen?
deletecomment
Diskuto
Arsyeja
deleted-notice
Diskuto
Kjo faqe është grisur. Të dhënat e grisjes për këtë faqe gjenden më poshtë, për referencë.
deletedarticle
Diskuto
grisi "$1"
deletedcontributions
Diskuto
Kontribute të grisura
deletedcontributions-title
Diskuto
Kontribute të grisura
deletedhist
Diskuto
Historiku i grisjeve
deletedrev
Diskuto
[u gris]
deletedrevision
Diskuto
Gris versionin e vjetër $1
deletedtext
Diskuto
"<nowiki>$1</nowiki>" është grisur nga regjistri. Shikoni $2 për një pasqyrë të grisjeve së fundmi.
deletedwhileediting
Diskuto
Kujdes! Kjo faqe është grisur pasi keni filluar redaktimin!
deletelog-fulllog
Diskuto
Shih të dhënat e plota
deleteotherreason
Diskuto
Arsye tjetër:
deletepage
Diskuto
Grise faqen
deletereason-dropdown
Diskuto
*Arsye për grisje: ** Vandalizëm ** Përmbajtje jo-enciklopedike ** Pa të drejtë autori ** Kërkesë nga autori
deletereasonotherlist
Diskuto
Arsyeja tjetër
deletethispage
Diskuto
Grise faqen
deletionlog
Diskuto
regjistrin e grisjeve
dellogpage
Diskuto
Regjistri i grisjeve
dellogpagetext
Diskuto
Më poshtë është një listë e grisjeve më të fundit. Të gjitha kohët janë sipas orës së shërbyesit.
descending_abbrev
Diskuto
zbritje
destfilename
Diskuto
Emri mbas dhënies:
diff
Diskuto
ndrysh
diff-a
Diskuto
'''nyje'''
diff-added
Diskuto
$1 u vendos
diff-b
Diskuto
'''bold'''
diff-big
Diskuto
'''big'''
diff-blockquote
Diskuto
'''citat'''
diff-br
Diskuto
a '''break'''
diff-changedfrom
Diskuto
ndryshuar nga $1
diff-changedto
Diskuto
u ndryshua në $1
diff-code
Diskuto
a '''computer code block'''
diff-dd
Diskuto
a '''definition'''
diff-del
Diskuto
'''grisur'''
diff-div
Diskuto
'''ndarje'''
diff-dl
Diskuto
'''listë përcaktimi'''
diff-dt
Diskuto
'''term përcaktimi'''
diff-em
Diskuto
'''emphasis'''
diff-font
Diskuto
'''font'''
diff-form
Diskuto
'''formë'''
diff-h1
Diskuto
a '''heading (level 1)'''
diff-h2
Diskuto
a '''heading (level 2)'''
diff-h3
Diskuto
a '''heading (level 3)'''
diff-h4
Diskuto
a '''heading (level 4)'''
diff-h5
Diskuto
a '''heading (level 5)'''
diff-height
Diskuto
lartësia
diff-hr
Diskuto
a '''horizontal rule'''
diff-i
Diskuto
'''italics'''
diff-img
Diskuto
'''figurë'''
diff-input
Diskuto
an '''input'''
diff-li
Diskuto
a '''list item'''
diff-movedoutof
Diskuto
u largua nga $1
diff-movedto
Diskuto
bartur tek $1
diff-multi
Diskuto
({{PLURAL:$1|Një redaktim ndërmjet nuk është|$1 redaktime ndërmjet nuk janë}} treguar.)
diff-ol
Diskuto
an '''ordered list'''
diff-p
Diskuto
'''paragraf'''
diff-pre
Diskuto
a '''preformatted block'''
diff-removed
Diskuto
$1 u largua
diff-span
Diskuto
a '''span'''
diff-src
Diskuto
burimi
diff-strike
Diskuto
'''strikethrough'''
diff-strong
Diskuto
'''strong'''
diff-styleadded
Diskuto
stili $1 u vendos
diff-styleremoved
Diskuto
stili $1 u largua
diff-sub
Diskuto
'''subscript'''
diff-sup
Diskuto
'''superscript'''
diff-table
Diskuto
'''tabelë'''
diff-tbody
Diskuto
'''përmbajtje tabele'''
diff-td
Diskuto
a '''cell'''
diff-th
Diskuto
'''kokë'''
diff-tr
Diskuto
'''rresht'''
diff-tt
Diskuto
'''fixed width'''
diff-ul
Diskuto
an '''unordered list'''
diff-width
Diskuto
gjerësia
diff-with
Diskuto
&#32;with $1 $2
diff-with-additional
Diskuto
$1 $2
diff-with-final
Diskuto
&#32;and $1 $2
diff-withdestination
Diskuto
me përcaktim $1
difference
Diskuto
(Ndryshime midis versioneve)
directorycreateerror
Diskuto
S'munda të krijoj skedarin "$1".
disambiguations
Diskuto
Faqe kthjelluese
disambiguations-summary
Diskuto
disambiguations-text
Diskuto
Faqet e mëposhtme lidhen tek një '''faqe kthjelluese'''. Ato duhet të kenë lidhje të drejtpërdrejtë tek artikujt e nevojshëm.<br /> Një faqe trajtohet si faqe kthjelluese nëse përdor stampat e lidhura nga [[MediaWiki:Disambiguationspage]]
disambiguationspage
Diskuto
Template:Kthjellim
disclaimerpage
Diskuto
Project:Shfajësimet e përgjithshme
disclaimers
Diskuto
Shfajësimet
djvu_no_xml
Diskuto
Unable to fetch XML for DjVu file
djvu_page_error
Diskuto
DjVu page out of range
double-redirect-fixed-move
Diskuto
[[$1]] u zhvendos, tani është gjendet në [[$2]]
double-redirect-fixer
Diskuto
Rregullues zhvendosjesh
doubleredirects
Diskuto
Përcjellime dopjo
doubleredirects-summary
Diskuto
doubleredirectstext
Diskuto
<b>Kujdes:</b> Kjo listë mund të ketë lidhje gabim. D.m.th. ka tekst dhe lidhje mbas #REDIRECT-it të parë. <br /> Çdo rresht ka lidhje tek përcjellimi i parë dhe i dytë, gjithashtu ka edhe rreshtin e parë të tekstit të përcjellimit të dytë, duke dhënë dhe artikullin e "vërtetë", me të cilin përcjellimi i parë duhet të lidhet.
download
Diskuto
shkarkim
duplicate-defaultsort
Diskuto
'''Warning:''' Default sort key "$2" overrides earlier default sort key "$1".
duplicatesoffile
Diskuto
Skedat vijuese {{PLURAL:$1|është e dyfishtë|$1 dyfishohen}} tek kjo skedë:
eauthentsent
Diskuto
Një eMail konfirmues u dërgua te adresa e dhënë. Para se të pranohen eMail nga përdoruesit e tjerë, duhet që adressa e juaj të vërtetohet. Ju lutemi ndiqni këshillat në eMailin e pranuar.
edit
Diskuto
Redaktoni
edit-already-exists
Diskuto
Faqja nuk mundej të hapet. Ajo tanimë ekziston.
edit-conflict
Diskuto
Konflikt në redaktim.
edit-externally
Diskuto
Ndryshoni këtë skedë me një mjet të jashtëm
edit-externally-help
Diskuto
(Shikoni [http://www.mediawiki.org/wiki/Manual:External_editors udhëzimet e instalimit] për më shumë informacion)
edit-gone-missing
Diskuto
Faqja nuk mund t freskohet. Duket se është grisur.
edit-hook-aborted
Diskuto
Edit aborted by hook. It gave no explanation.
edit-no-change
Diskuto
Redaktimi juaj është anashkaluar pasi që asnjë ndryshim nuk u bë në tekst.
editcomment
Diskuto
Komenti i redaktimit ishte: "''$1''".
editconflict
Diskuto
Konflikt redaktimi: $1
edithelp
Diskuto
Ndihmë për redaktim
edithelppage
Diskuto
Help:Si redaktohet një faqe
editing
Diskuto
Duke redaktuar $1
editingcomment
Diskuto
Duke redaktuar $1 (koment)
editinginterface
Diskuto
'''Kujdes:''' Po redaktoni një faqe që përdoret për tekstin ose pamjen e softuerit. Ndryshimet e kësaj faqeje do të prekin tekstin ose pamjen për të gjithë përdoruesit e tjerë. Për përkthime, ju lutem konsideroni përdorimin e [http://translatewiki.net/wiki/Main_Page?setlang=en translatewiki.net], projektit të përkthimit të MediaWiki-it.
editingold
Diskuto
'''KUJDES: Po redaktoni një version të vjetër të kësaj faqeje. Në qoftë se e ruani, çdo ndryshim i bërë deri tani do të humbet.'''
editingsection
Diskuto
Duke redaktuar $1 (seksion)
editinguser
Diskuto
Duke ndryshuar privilegjet e përdoruesit '''[[User:$1|$1]]''' ([[User talk:$1|{{int:talkpagelinktext}}]]{{int:pipe-separator}}[[Special:Contributions/$1|{{int:contribslink}}]])
editlink
Diskuto
redakto
editold
Diskuto
redaktoni
editsection
Diskuto
redaktoni
editsection-brackets
Diskuto
[$1]
editsectionhint
Diskuto
Redaktoni seksionin: Edit section: $1
editthispage
Diskuto
Redaktoni faqen
edittools
Diskuto
<!-- Teksti këtu do të tregohet poshtë kutive të redaktimit dhe ngarkimit të skedave. -->
editundo
Diskuto
ktheje
editusergroup
Diskuto
Redakto grupet e përdoruesve
ellipsis
Diskuto
email
Diskuto
Email
email-legend
Diskuto
Dërgoi një porosi elektronike një përdoruesit {{SITENAME}}
emailauthenticated
Diskuto
Adresa juaj është vërtetuar më $2 $3.
emailblock
Diskuto
email është bllokuar
emailccme
Diskuto
Dërgom edhe mua një kopje të këtij emaili.
emailccsubject
Diskuto
Kopje e emailit tuaj për $1: $2
emailconfirmlink
Diskuto
Vërtetoni adresën tuaj
emailfrom
Diskuto
Nga:
emailmessage
Diskuto
Porosia:
emailnotauthenticated
Diskuto
Adresa juaj <strong>nuk është vërtetuar</strong> akoma prandaj nuk mund të merrni e-mail.
emailpage
Diskuto
Dërgo email përdoruesve
emailpagetext
Diskuto
Në qoftë se ky përdorues ka dhënë një adresë të saktë në parapëlqimet, formulari më poshtë do t'i dërgojë një mesazh. Adresa e email-it që keni dhënë në parapëlqimet do të duket si pjesa "From" e adresës së mesazhit, kështuqë marrësi do të ketë mundësi tu përgjigjet.
emailsend
Diskuto
Dërgo
emailsent
Diskuto
Email-i u dërgua
emailsenttext
Diskuto
Email-i është dërguar.
emailsubject
Diskuto
Subjekti:
emailto
Diskuto
Për:
emailuser
Diskuto
Email përdoruesit
emailuserfooter
Diskuto
Kjo porosi elektronike u dërgua nga $1 tek $2 nga "Dërgoi postë elektronike përdoruesit" funksion në {{SITENAME}}.
emptyfile
Diskuto
Skeda që keni dhënë është bosh ose mbi madhësinë e lejushme. Kjo gjë mund të ndodhi nëse shtypni emrin gabim, prandaj kontrolloni nëse dëshironi të jepni skedën me këtë emër.
enotif_anon_editor
Diskuto
përdorues anonim $1
enotif_body
Diskuto
I/E dashur $WATCHINGUSERNAME, faqja $PAGETITLE tek {{SITENAME}} është $CHANGEDORCREATED më $PAGEEDITDATE nga $PAGEEDITOR, shikoni $PAGETITLE_URL për versionin e tanishëm. $NEWPAGE Përmbledhja e redaktorit: $PAGESUMMARY $PAGEMINOREDIT Mund të lidheni me redaktorin nëpërmjet: email: $PAGEEDITOR_EMAIL wiki: $PAGEEDITOR_WIKI Nuk do të ketë njoftime të tjera në rast se ka ndryshime vijuese në qoftë se nuk vizitoni faqen. Gjithashtu mund të ktheni gjendjen e njoftimeve për të gjitha faqet nën mbikqyrje. Miku juaj njoftues nga {{SITENAME}} -- Për të ndryshuar parapëlqimet e mbikqyrjes shikoni {{fullurl:Special:Watchlist/edit}} Për të na dhënë përshtypjet tuaja ose për ndihmë të mëtejshme: {{fullurl:Help:Contents}}
enotif_impersonal_salutation
Diskuto
Përdorues i {{SITENAME}}
enotif_lastdiff
Diskuto
Shikoni $1 për ndryshime.
enotif_lastvisited
Diskuto
Shikoni $1 për të gjitha ndryshimet që prej vizitës tuaj të fundit.
enotif_mailer
Diskuto
Postieri Njoftues i {{SITENAME}}
enotif_newpagetext
Diskuto
Kjo është një faqe e re.
enotif_reset
Diskuto
Shëno të gjitha faqet e vizituara
enotif_subject
Diskuto
{{SITENAME}} faqja $PAGETITLE u $CHANGEDORCREATED prej $PAGEEDITOR
enterlockreason
Diskuto
Fusni një arsye për bllokimin, gjithashtu fusni edhe kohën se kur pritet të çbllokohet
error
Diskuto
Gabim
errorpagetitle
Diskuto
Gabim
events
Diskuto
Events
events-header
Diskuto
exbeforeblank
Diskuto
përmbajtja përpara boshatisjes ishte: '$1'
exblank
Diskuto
faqja është bosh
excontent
Diskuto
përmbajtja ishte: '$1'
excontentauthor
Diskuto
përmbajtja ishte: '$1' (dhe i vetmi redaktor ishte '$2')
exif-aperturevalue
Diskuto
Apertura
exif-artist
Diskuto
Autor
exif-bitspersample
Diskuto
Bit për komponent
exif-brightnessvalue
Diskuto
Ndriçimi
exif-cfapattern
Diskuto
CFA pattern
exif-colorspace
Diskuto
Hapësira e ngjyrave
exif-colorspace-1
Diskuto
sRGB
exif-colorspace-ffff.h
Diskuto
FFFF.H
exif-componentsconfiguration
Diskuto
Meaning of each component
exif-componentsconfiguration-0
Diskuto
nuk ekziston
exif-componentsconfiguration-1
Diskuto
Y
exif-componentsconfiguration-2
Diskuto
Cb
exif-componentsconfiguration-3
Diskuto
Cr
exif-componentsconfiguration-4
Diskuto
R
exif-componentsconfiguration-5
Diskuto
G
exif-componentsconfiguration-6
Diskuto
B
exif-compressedbitsperpixel
Diskuto
Lloji i ngjeshjes së figurës
exif-compression
Diskuto
Lloji i ngjeshjes
exif-compression-1
Diskuto
E pangjeshur
exif-compression-6
Diskuto
JPEG
exif-contrast
Diskuto
Kontrasti
exif-contrast-0
Diskuto
Normale
exif-contrast-1
Diskuto
I dobët
exif-contrast-2
Diskuto
I fortë
exif-copyright
Diskuto
Mbajtësi i të drejtave të autorit
exif-customrendered
Diskuto
Custom image processing
exif-customrendered-0
Diskuto
Proces normal
exif-customrendered-1
Diskuto
Proces i zakonshëm
exif-datetime
Diskuto
Data dhe ora e ndryshimit të skedës
exif-datetimedigitized
Diskuto
Data dhe ora e digjitalizimit
exif-datetimeoriginal
Diskuto
Data dhe koha e prodhimit të të dhënave
exif-devicesettingdescription
Diskuto
Device settings description
exif-digitalzoomratio
Diskuto
Digital zoom ratio
exif-exifversion
Diskuto
Versioni Exif-it
exif-exposurebiasvalue
Diskuto
Exposure bias
exif-exposureindex
Diskuto
Exposure index
exif-exposuremode
Diskuto
Exposure mode
exif-exposuremode-0
Diskuto
Auto exposure
exif-exposuremode-1
Diskuto
Manual exposure
exif-exposuremode-2
Diskuto
Auto bracket
exif-exposureprogram
Diskuto
Exposure Program
exif-exposureprogram-0
Diskuto
E pa definuar
exif-exposureprogram-1
Diskuto
Doracak
exif-exposureprogram-2
Diskuto
Program normal
exif-exposureprogram-3
Diskuto
Aperture priority
exif-exposureprogram-4
Diskuto
Përparësia e mbyllësit
exif-exposureprogram-5
Diskuto
Creative program (biased toward depth of field)
exif-exposureprogram-6
Diskuto
Action program (biased toward fast shutter speed)
exif-exposureprogram-7
Diskuto
Portrait mode (for closeup photos with the background out of focus)
exif-exposureprogram-8
Diskuto
Landscape mode (for landscape photos with the background in focus)
exif-exposuretime
Diskuto
Kohëzgjatja e ekspozimit
exif-exposuretime-format
Diskuto
$1 sec ($2)
exif-filesource
Diskuto
Burimi i skedës
exif-filesource-3
Diskuto
DSC
exif-flash
Diskuto
Blici
exif-flash-fired-0
Diskuto
Flash did not fire
exif-flash-fired-1
Diskuto
Flash fired
exif-flash-function-1
Diskuto
S'ka funksion të çastit
exif-flash-mode-1
Diskuto
compulsory flash firing
exif-flash-mode-2
Diskuto
compulsory flash suppression
exif-flash-mode-3
Diskuto
auto mode
exif-flash-redeye-1
Diskuto
red-eye reduction mode
exif-flash-return-0
Diskuto
no strobe return detection function
exif-flash-return-2
Diskuto
strobe return light not detected
exif-flash-return-3
Diskuto
strobe return light detected
exif-flashenergy
Diskuto
Energjia e blicit
exif-flashpixversion
Diskuto
Supported Flashpix version
exif-fnumber
Diskuto
Numri F
exif-fnumber-format
Diskuto
f/$1
exif-focallength
Diskuto
Gjatësia e vatrës
exif-focallength-format
Diskuto
$1 mm
exif-focallengthin35mmfilm
Diskuto
Focal length in 35 mm film
exif-focalplaneresolutionunit
Diskuto
Focal plane resolution unit
exif-focalplaneresolutionunit-2
Diskuto
inches
exif-focalplanexresolution
Diskuto
Focal plane X resolution
exif-focalplaneyresolution
Diskuto
Focal plane Y resolution
exif-gaincontrol
Diskuto
Scene control
exif-gaincontrol-0
Diskuto
Asnjë
exif-gaincontrol-1
Diskuto
Low gain up
exif-gaincontrol-2
Diskuto
High gain up
exif-gaincontrol-3
Diskuto
Low gain down
exif-gaincontrol-4
Diskuto
High gain down
exif-gpsaltitude
Diskuto
Lartësia
exif-gpsaltituderef
Diskuto
Lartësia orientuese
exif-gpsareainformation
Diskuto
Name of GPS area
exif-gpsdatestamp
Diskuto
E dhënë GPS
exif-gpsdestbearing
Diskuto
Bearing of destination
exif-gpsdestbearingref
Diskuto
Reference for bearing of destination
exif-gpsdestdistance
Diskuto
Distance to destination
exif-gpsdestdistanceref
Diskuto
Reference for distance to destination
exif-gpsdestlatitude
Diskuto
Latitude destination
exif-gpsdestlatituderef
Diskuto
Reference for latitude of destination
exif-gpsdestlongitude
Diskuto
Longitude of destination
exif-gpsdestlongituderef
Diskuto
Reference for longitude of destination
exif-gpsdifferential
Diskuto
GPS differential correction
exif-gpsdirection-m
Diskuto
Drejtimi magnetik
exif-gpsdirection-t
Diskuto
Drejtimi i vërtetë
exif-gpsdop
Diskuto
Measurement precision
exif-gpsimgdirection
Diskuto
Orientimi i figurës
exif-gpsimgdirectionref
Diskuto
Reference for direction of image
exif-gpslatitude
Diskuto
Gjerësia gjeografike
exif-gpslatitude-n
Diskuto
Gjerësi veriore
exif-gpslatitude-s
Diskuto
Gjerësi jugore
exif-gpslatituderef
Diskuto
Gjerësi veriore ose jugore
exif-gpslongitude
Diskuto
Gjatësia gjeografike
exif-gpslongitude-e
Diskuto
Gjatësi lindore
exif-gpslongitude-w
Diskuto
Gjatësi perëndimore
exif-gpslongituderef
Diskuto
Gjatësi lindore ose perëndimore
exif-gpsmapdatum
Diskuto
Geodetic survey data used
exif-gpsmeasuremode
Diskuto
Measurement mode
exif-gpsmeasuremode-2
Diskuto
matje në 2 madhësi
exif-gpsmeasuremode-3
Diskuto
matje në 3 madhësi
exif-gpsprocessingmethod
Diskuto
Name of GPS processing method
exif-gpssatellites
Diskuto
Janë përdorur satelitë për matjen
exif-gpsspeed
Diskuto
Speed of GPS receiver
exif-gpsspeed-k
Diskuto
Kilometra në orë
exif-gpsspeed-m
Diskuto
Milje në orë
exif-gpsspeed-n
Diskuto
Nyje
exif-gpsspeedref
Diskuto
Speed unit
exif-gpsstatus
Diskuto
Receiver status
exif-gpsstatus-a
Diskuto
Duke bërë matje
exif-gpsstatus-v
Diskuto
Measurement interoperability
exif-gpstimestamp
Diskuto
GPS time (atomic clock)
exif-gpstrack
Diskuto
Drejtimi i lëvizjes
exif-gpstrackref
Diskuto
Reference for direction of movement
exif-gpsversionid
Diskuto
GPS tag version
exif-imagedescription
Diskuto
Titulli i figurës
exif-imagelength
Diskuto
Gjatësia
exif-imageuniqueid
Diskuto
Unique image ID
exif-imagewidth
Diskuto
Gjerësia
exif-isospeedratings
Diskuto
ISO speed rating
exif-jpeginterchangeformat
Diskuto
Offset to JPEG SOI
exif-jpeginterchangeformatlength
Diskuto
Bytes of JPEG data
exif-lightsource
Diskuto
Burimi i dritës
exif-lightsource-0
Diskuto
I panjohur
exif-lightsource-1
Diskuto
Ditë
exif-lightsource-10
Diskuto
Kohë e vrenjtur
exif-lightsource-11
Diskuto
Hije
exif-lightsource-12
Diskuto
Daylight fluorescent (D 5700 – 7100K)
exif-lightsource-13
Diskuto
Day white fluorescent (N 4600 – 5400K)
exif-lightsource-14
Diskuto
Cool white fluorescent (W 3900 – 4500K)
exif-lightsource-15
Diskuto
White fluorescent (WW 3200 – 3700K)
exif-lightsource-17
Diskuto
Dritë standarde A
exif-lightsource-18
Diskuto
Dritë standarde B
exif-lightsource-19
Diskuto
Dritë standarde C
exif-lightsource-2
Diskuto
Fluorescent
exif-lightsource-20
Diskuto
D55
exif-lightsource-21
Diskuto
D65
exif-lightsource-22
Diskuto
D75
exif-lightsource-23
Diskuto
D50
exif-lightsource-24
Diskuto
ISO studio tungsten
exif-lightsource-255
Diskuto
Tjetër burim drite
exif-lightsource-3
Diskuto
Tungsten (incandescent light)
exif-lightsource-4
Diskuto
Blic
exif-lightsource-9
Diskuto
Kohë e hapur
exif-make
Diskuto
Prodhuesi i kamerës
exif-make-value
Diskuto
$1
exif-makernote
Diskuto
Shënimet e prodhuesit
exif-maxaperturevalue
Diskuto
Maximum land aperture
exif-meteringmode
Diskuto
Metering mode
exif-meteringmode-0
Diskuto
E panjohur
exif-meteringmode-1
Diskuto
Mesatare
exif-meteringmode-2
Diskuto
CenterWeightedAverage
exif-meteringmode-255
Diskuto
Tjetër
exif-meteringmode-3
Diskuto
Spot
exif-meteringmode-4
Diskuto
MultiSpot
exif-meteringmode-5
Diskuto
Pattern
exif-meteringmode-6
Diskuto
E pjesshme
exif-model
Diskuto
Modeli i kamerës
exif-model-value
Diskuto
$1
exif-oecf
Diskuto
Optoelectronic conversion factor
exif-orientation
Diskuto
Orientimi
exif-orientation-1
Diskuto
Normale
exif-orientation-2
Diskuto
E kthyer horizontalisht
exif-orientation-3
Diskuto
E rrotulluar 180°
exif-orientation-4
Diskuto
E kthyer vertikalisht
exif-orientation-5
Diskuto
E rrotulluar 90° kundër orës dhe e kthyer vertikalisht
exif-orientation-6
Diskuto
E rrotulluar 90° sipas orës
exif-orientation-7
Diskuto
E rrotulluar 90° sipas orës dhe e kthyer vertikalisht
exif-orientation-8
Diskuto
E rrotulluar 90° kundër orës
exif-photometricinterpretation
Diskuto
Përbërja pixel
exif-photometricinterpretation-2
Diskuto
RGB
exif-photometricinterpretation-6
Diskuto
YCbCr
exif-pixelxdimension
Diskuto
Valind image height
exif-pixelydimension
Diskuto
Gjerësia e vlefshme e figurës
exif-planarconfiguration
Diskuto
Përpunimi i të dhënave
exif-planarconfiguration-1
Diskuto
chunky format
exif-planarconfiguration-2
Diskuto
planar format
exif-primarychromaticities
Diskuto
Chromaticities of primarities
exif-referenceblackwhite
Diskuto
Pair of black and white reference values
exif-relatedsoundfile
Diskuto
Skeda audio shoqëruese
exif-resolutionunit
Diskuto
Unit of X and Y resolution
exif-rowsperstrip
Diskuto
Numri i rreshtave për shirit
exif-samplesperpixel
Diskuto
Numri i përbërësve
exif-saturation
Diskuto
Mbushja
exif-saturation-0
Diskuto
Normale
exif-saturation-1
Diskuto
mbushje e pakët
exif-saturation-2
Diskuto
mbushje e shumtë
exif-scenecapturetype
Diskuto
Scene capture type
exif-scenecapturetype-0
Diskuto
Standarte
exif-scenecapturetype-1
Diskuto
Peizazh
exif-scenecapturetype-2
Diskuto
Portret
exif-scenecapturetype-3
Diskuto
Pamje nate
exif-scenetype
Diskuto
Scene type
exif-scenetype-1
Diskuto
A directly photographed image
exif-sensingmethod
Diskuto
Sensing method
exif-sensingmethod-1
Diskuto
e Padefinuar
exif-sensingmethod-2
Diskuto
One-chip color area sensor
exif-sensingmethod-3
Diskuto
Two-chip color area sensor
exif-sensingmethod-4
Diskuto
Three-chip color area sensor
exif-sensingmethod-5
Diskuto
Color sequential area sensor
exif-sensingmethod-7
Diskuto
Trilinear sensor
exif-sensingmethod-8
Diskuto
Color sequential linear sensor
exif-sharpness
Diskuto
Ashpërsia
exif-sharpness-0
Diskuto
Normale
exif-sharpness-1
Diskuto
E butë
exif-sharpness-2
Diskuto
E fortë
exif-shutterspeedvalue
Diskuto
Shpejtësia e mbyllësit
exif-software
Diskuto
Softueri i përdorur
exif-software-value
Diskuto
$1
exif-spatialfrequencyresponse
Diskuto
Spatial frequency response
exif-spectralsensitivity
Diskuto
Spectral sensitivity
exif-stripbytecounts
Diskuto
Bytes per compressed strip
exif-stripoffsets
Diskuto
Vendi i figurave
exif-subjectarea
Diskuto
Hapësira e subjektit
exif-subjectdistance
Diskuto
Largësia e subjektit
exif-subjectdistance-value
Diskuto
$1 metra
exif-subjectdistancerange
Diskuto
Shtrirja e largësisë së subjektit
exif-subjectdistancerange-0
Diskuto
E panjohur
exif-subjectdistancerange-1
Diskuto
Makro
exif-subjectdistancerange-2
Diskuto
Pamje nga afër
exif-subjectdistancerange-3
Diskuto
Pamje nga larg
exif-subjectlocation
Diskuto
Vendndodhja e subjektit
exif-subsectime
Diskuto
DateTime subseconds
exif-subsectimedigitized
Diskuto
DateTimeDigitized subseconds
exif-subsectimeoriginal
Diskuto
DateTimeOriginal subseconds
exif-transferfunction
Diskuto
Funksioni i transferit
exif-unknowndate
Diskuto
E dhënë e pa njohur
exif-usercomment
Diskuto
Vërejtjet e përdoruesit
exif-whitebalance
Diskuto
White Balance
exif-whitebalance-0
Diskuto
Auto white balance
exif-whitebalance-1
Diskuto
Manual white balance
exif-whitepoint
Diskuto
White point chromaticity
exif-xresolution
Diskuto
Rezolucioni horizontal
exif-xyresolution-c
Diskuto
$1 dpc
exif-xyresolution-i
Diskuto
$1 dpi
exif-ycbcrcoefficients
Diskuto
Color space transformation matrix coefficients
exif-ycbcrpositioning
Diskuto
Pozicioni Y dhe C
exif-ycbcrsubsampling
Diskuto
Subsampling ratio of Y to C
exif-yresolution
Diskuto
Rezolucioni vertikal
expensive-parserfunction-category
Diskuto
Faqe me shumë shprehje të kushtueshmë për analizë gramatikore
expensive-parserfunction-warning
Diskuto
Kujdes: Kjo faqe ka shumë kërkesa që kërkojnë analizë gramatikore të kushtueshme për sistemin. Duhet të ketë më pakë se $2, {{PLURAL:$2|kërkesë|kërkesa}}, kurse tani {{PLURAL:$1|është $1 kërkesë|janë $1 kërkesa}}.
expiringblock
Diskuto
mbaron më $1
explainconflict
Diskuto
Dikush tjetër ka ndryshuar këtë faqe kur ju po e redaktonit. Kutiza e redaktimit mësipërme tregon tekstin e faqes siç ekziston tani. Ndryshimet juaja janë treguar poshtë kutisë së redaktimit. Ju duhet të përputhni ndryshimet tuaja me tekstin ekzistues. '''Vetëm''' teksti në kutinë e sipërme të redaktimit do të ruhet kur të shtypni "Ruaje faqen".
export
Diskuto
Eksportoni faqe
export-addcat
Diskuto
Shto
export-addcattext
Diskuto
Shto faqe nga kategoria:
export-addns
Diskuto
Add
export-addnstext
Diskuto
Add pages from namespace:
export-download
Diskuto
Ruaje si skedë
export-pagelinks
Diskuto
Include linked pages to a depth of:
export-submit
Diskuto
Eksporto
export-templates
Diskuto
Përfshinë stampa
exportcuronly
Diskuto
Përfshi vetëm versionin e fundit, jo të gjithë historinë
exportnohistory
Diskuto
'''Shënim:''' Eksportimi i historisë së faqes për shkaqe të rendimentit nuk është e mundshme.
exporttext
Diskuto
Mund të eksportoni tekstin dhe historinë e redaktimit e një faqeje ose disa faqesh të mbështjesha në XML; kjo mund të importohet në një wiki tjetër që përdor softuerin MediaWiki (tani për tani, ky opsion nuk është përfshirë tek {{SITENAME}}). Për të eksportuar faqe, thjesht shtypni një emër për çdo rresht, ose krijoni lidhje të tipit [[{{#Special:Export}}/{{MediaWiki:Mainpage}}]] si [[{{MediaWiki:Mainpage}}]].
external_image_whitelist
Diskuto
#Leave this line exactly as it is<pre> #Put regular expression fragments (just the part that goes between the //) below #These will be matched with the URLs of external (hotlinked) images #Those that match will be displayed as images, otherwise only a link to the image will be shown #Lines beginning with # are treated as comments #This is case-insensitive #Put all regex fragments above this line. Leave this line exactly as it is</pre>
externaldberror
Diskuto
Ose kishte një gabim tek regjistri i identifikimit të jashtëm, ose nuk ju lejohet të përtërini llogarinë tuaje të jashtme.
extlink_sample
Diskuto
http://www.example.com Titulli i lidhjes
extlink_tip
Diskuto
Lidhje e jashtme (most harro prefiksin http://)
faq
Diskuto
Pyetje e Përgjigje
faqpage
Diskuto
Project:Pyetje e Përgjigje
feb
Diskuto
Shk
february
Diskuto
Shkurt
february-gen
Diskuto
Shkurt
feed-atom
Diskuto
Atom
feed-invalid
Diskuto
Lloji i burimit të pajtimit është i pavlefshëm.
feed-rss
Diskuto
RSS
feed-unavailable
Diskuto
Këso RSS nuk janë të lejuara
feedlinks
Diskuto
Ushqyes:
fewestrevisions
Diskuto
Artikuj më të paredaktuar
fewestrevisions-summary
Diskuto
file-deleted-duplicate
Diskuto
A file identical to this file ([[$1]]) has previously been deleted. You should check that file's deletion history before proceeding to re-upload it.
file-exists-duplicate
Diskuto
Kjo skedë është dyfish i {{PLURAL:$1|skedës|skedave}} në vijim:
file-info
Diskuto
(madhësia skedës: $1, lloji MIME: $2)
file-info-size
Diskuto
($1 × $2 pixel, madhësia e skedës: $3, MIME type: $4)
file-nohires
Diskuto
<small>Nuk ka rezolucion më të madh.</small>
file-thumbnail-no
Diskuto
Emri i skedës fillon me '''<tt>$1</tt>'''. Duket se është një figurë me madhësi të zvogëluar ''(figurë përmbledhëse)''. Nëse keni këtë figurë me madhësi të plotë ju lutem të ngarkoni atë, përndryshe ju lutem të ndryshoni emrin e skedës.
filecopyerror
Diskuto
Nuk munda të kopjojë skedën "$1" tek "$2".
filedelete
Diskuto
Grise $1
filedelete-archive-read-only
Diskuto
Skedari i arkivimit "$1" nuk mund të ndryshohet nga shëbyesi.
filedelete-backlink
Diskuto
← $1
filedelete-comment
Diskuto
Arsyeja:
filedelete-current-unregistered
Diskuto
Skeda e zgjedhur "$1" nuk ndodhet në regjistër.
filedelete-edit-reasonlist
Diskuto
Arsye grisjeje për redaktimet
filedelete-intro
Diskuto
Jeni duke grisur '''[[Media:$1|$1]]'''.
filedelete-intro-old
Diskuto
Po grisni versionin e '''[[Media:$1|$1]]''' të [$4 $3, $2].
filedelete-legend
Diskuto
Grise skedën
filedelete-missing
Diskuto
Skeda "$1" nuk mund të griset pasi nuk ekziston.
filedelete-nofile
Diskuto
'''$1''' nuk ekziston.
filedelete-nofile-old
Diskuto
Nuk ka version të arkivuar të '''$1''' me të dhënat e kërkuara.
filedelete-old-unregistered
Diskuto
Versioni i skedës që keni zgjedhur "$1" nuk ndodhet në regjistër.
filedelete-otherreason
Diskuto
Arsye tjetër / shtesë:
filedelete-reason-dropdown
Diskuto
*Arsye të shpeshpërdorura për grisje: ** Kundër të drejtave të autorit ** Skedë kopje
filedelete-reason-otherlist
Diskuto
Arsye tjetër
filedelete-submit
Diskuto
Grise
filedelete-success
Diskuto
'''$1''' është grisur.
filedelete-success-old
Diskuto
Versioni i '''[[Media:$1|$1]]''' që nga $3, $2 është grisur.
filedeleteerror
Diskuto
Nuk munda të gris skedën "$1".
filedeleteerror-long
Diskuto
Errors were encountered while deleting the file: $1
filedeleteerror-short
Diskuto
Error deleting file: $1
filedesc
Diskuto
Përmbledhje
fileduplicatesearch
Diskuto
Kërkoni për skeda të dyfishta
fileduplicatesearch-filename
Diskuto
Emri i skedës:
fileduplicatesearch-info
Diskuto
$1 × $2 pixel<br />Madhësia e skedës: $3<br />Lloji MIME: $4
fileduplicatesearch-legend
Diskuto
Kërko për dyfishime
fileduplicatesearch-result-1
Diskuto
Skeda "$1" nuk ka kopje të njëjta
fileduplicatesearch-result-n
Diskuto
Skeda "$1" ka {{PLURAL:$2|1 dyfishim|$2 dyfishime}}.
fileduplicatesearch-submit
Diskuto
Kërko
fileduplicatesearch-summary
Diskuto
Kërkoni për dyfishime të skedave në bazë të vlerës përmbledhëse («hash»). Vendosni emrin e skedës pa parashtesën "{{ns:file}}:".
fileexists
Diskuto
Ekziston një skedë me atë emër, ju lutem kontrolloni '''<tt>$1</tt>''' në qoftë se nuk jeni të sigurt nëse dëshironi ta zëvendësoni.
fileexists-extension
Diskuto
Ekziston një skedë me emër të ngjashëm:<br /> Emri i skedës në ngarkim: '''<tt>$1</tt>'''<br /> Emri i skedës ekzistuese: '''<tt>$2</tt>'''<br /> Ju lutem zgjidhni një emër tjetër.
fileexists-forbidden
Diskuto
Ekziston një skedë me të njëjtin emër. Ju lutemi kthehuni mbrapsh dhe ngarkoni këtë skedë me një emër të ri. [[File:$1|thumb|center|$1]]
fileexists-shared-forbidden
Diskuto
Ekziston një skedë me të njëjtin emër në magazinën e përbashkët. Ju lutem kthehuni mbrapsh dhe ngarkojeni këtë skedë me një emër të ri. [[File:$1|thumb|center|$1]]
fileexists-thumb
Diskuto
<center>'''Skedë ekzistuese'''</center>
fileexists-thumbnail-yes
Diskuto
Kjo skedë duket se është një figurë me madhësi të zvogëluar ''(figurë përmbledhëse)''. Ju lutem kontrolloni skedën '''<tt>$1</tt>'''.<br /> Nëse skeda e kontrolluar është e së njëjtës madhësi me origjinalen atëherë nuk ka nevojë të ngarkoni një figurë përmbledhëse.
fileexistserror
Diskuto
Skeda "$1" nuk mund të shkruhet : skeda ekziston
filehist
Diskuto
Historiku i dosjes
filehist-comment
Diskuto
Koment
filehist-current
Diskuto
e tanishme
filehist-datetime
Diskuto
Data/Ora
filehist-deleteall
Diskuto
grisi të tëra
filehist-deleteone
Diskuto
grise këtë
filehist-dimensions
Diskuto
Dimensionet
filehist-filesize
Diskuto
Madhësia e skedës
filehist-help
Diskuto
Shtypni një datë/kohë për ta parë skedën ashtu si dukej në atë kohë.
filehist-nothumb
Diskuto
S'ka parapamje
filehist-revert
Diskuto
riktheje
filehist-thumb
Diskuto
Parapamje
filehist-thumbtext
Diskuto
Parapamja për versionin nga $1
filehist-user
Diskuto
Përdoruesi
filemissing
Diskuto
Mungon skeda
filename
Diskuto
Emri i skedës
filename-bad-prefix
Diskuto
Emri i skedës që po ngarkoni fillon me '''"$1"''' dhe nuk është veçantisht përshkrues pasi përdoret nga shumë kamera. Ju lutem zgjidhni një emër më përshkrues për skedën tuaj.
filename-prefix-blacklist
Diskuto
#<!-- leave this line exactly as it is --> <pre> # Syntax is as follows: # * Everything from a "#" character to the end of the line is a comment # * Every non-blank line is a prefix for typical file names assigned automatically by digital cameras CIMG # Casio DSC_ # Nikon DSCF # Fuji DSCN # Nikon DUW # some mobile phones IMG # generic JD # Jenoptik MGP # Pentax PICT # misc. #</pre> <!-- leave this line exactly as it is -->
filenotfound
Diskuto
Nuk munda të gjejë skedën "$1".
filepageexists
Diskuto
Faqja përshkruese për këtë skedë është krijuar që më parë tek '''<tt>$1</tt>''', por nuk ekziston një skedë me atë emër. Përmbledhja që vendosët nuk do të shfaqet tek faqja përshkruese. Për ta treguar atje duhet ta redaktoni vetë.
filepath
Diskuto
Vendndodhja e skedave
filepath-page
Diskuto
Skeda:
filepath-submit
Diskuto
Shko
filepath-summary
Diskuto
Kjo faqe speciale jep vendndodhjen e plotë të një skede. Figurat tregohen me madhësi të plotë, skedat e tjera hapen me programet përkatëse. Shtypni emrin e skedës pa parashtesën "Figura:".
filerenameerror
Diskuto
Nuk munda të ndërrojë emrin e skedës "$1" në "$2".
filereuploadsummary
Diskuto
Ndryshimet e skedës:
filerevert
Diskuto
Rikthe $1
filerevert-backlink
Diskuto
← $1
filerevert-badversion
Diskuto
Nuk ka version vendor tjetër të kësaj skede në kohën e dhënë.
filerevert-comment
Diskuto
Arsyeja:
filerevert-defaultcomment
Diskuto
U rikthye tek versioni i $2, $1
filerevert-intro
Diskuto
Po ktheni '''[[Media:$1|$1]]''' tek [versioni $4 i $3, $2].
filerevert-legend
Diskuto
Rikthe skedën
filerevert-submit
Diskuto
Riktheje
filerevert-success
Diskuto
'''[[Media:$1|$1]]''' është kthyer tek [versioni $4 i $3, $2].
files
Diskuto
Figura
filesource
Diskuto
Burimi:
filestatus
Diskuto
Gjendja e të drejtave të autorit:
filetype-bad-ie-mime
Diskuto
Cannot upload this file because Internet Explorer would detect it as "$1", which is a disallowed and potentially dangerous file type.
filetype-badmime
Diskuto
Skedat e llojit MIME "$1" nuk lejohen për ngarkim.
filetype-banned-type
Diskuto
'''".$1"''' nuk është lloj i lejuar i skedave. Si {{PLURAL:$3|i lejuar është lloji i skedës|të lejuara janë llojet e skedave}} $2.
filetype-missing
Diskuto
Skeda nuk ka mbaresë (si p.sh. ".jpg").
filetype-unwanted-type
Diskuto
'''".$1"''' është një lloj skede i padëshiruar. Parapëlqehet {{PLURAL:$3|skeda të jetë e |skedat të jenë të}} llojit $2.
fileuploadsummary
Diskuto
Përshkrimi:
filewasdeleted
Diskuto
Një skedë më këtë emër është ngarkuar një here dhe pastaj është grisur. Duhet të shikoni $1 përpara se ta ngarkoni përsëri.
fix-double-redirects
Diskuto
Update any redirects that point to the original title
formerror
Diskuto
Gabim: nuk munda të dërgoj formularin
fri
Diskuto
Pre
friday
Diskuto
E premte
gender-female
Diskuto
Femër
gender-male
Diskuto
Mashkull
gender-unknown
Diskuto
Pacaktuar
go
Diskuto
Shko
googlesearch
Diskuto
<form method="get" action="http://www.google.com/search" id="googlesearch"> <input type="hidden" name="domains" value="{{SERVER}}" /> <input type="hidden" name="num" value="50" /> <input type="hidden" name="ie" value="$2" /> <input type="hidden" name="oe" value="$2" /> <input type="text" name="q" size="31" maxlength="255" value="$1" /> <input type="submit" name="btnG" value="$3" /> <div> <input type="radio" name="sitesearch" id="gwiki" value="{{SERVER}}" checked="checked" /><label for="gwiki">{{SITENAME}}</label> <input type="radio" name="sitesearch" id="gWWW" value="" /><label for="gWWW">WWW</label> </div> </form>
gotaccount
Diskuto
Keni një llogari? $1.
gotaccountlink
Diskuto
Hyni
group
Diskuto
Grupi:
group-all
Diskuto
(të gjitha)
group-autoconfirmed
Diskuto
Përdorues të vërtetuar automatikisht
group-autoconfirmed-member
Diskuto
Përdorues i vërtetuar automatikisht
group-bot
Diskuto
Robot
group-bot-member
Diskuto
Robot
group-bureaucrat
Diskuto
Burokrat
group-bureaucrat-member
Diskuto
Burokrat
group-suppress
Diskuto
Kujdestari
group-suppress-member
Diskuto
Kujdestari
group-sysop
Diskuto
Administrues
group-sysop-member
Diskuto
Administrues
group-user
Diskuto
Përdorues
group-user-member
Diskuto
Përdorues
grouppage-autoconfirmed
Diskuto
{{ns:project}}:Përdorues të vërtetuar automatikisht
grouppage-bot
Diskuto
{{ns:project}}:Robotë
grouppage-bureaucrat
Diskuto
{{ns:project}}:Burokratë
grouppage-suppress
Diskuto
{{ns:project}}:Kujdestari
grouppage-sysop
Diskuto
{{ns:project}}:Administruesit
grouppage-user
Diskuto
{{ns:project}}:Përdorues
guesstimezone
Diskuto
Gjeje nga shfletuesi
handheld.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect handheld devices based on the skin configured in $wgHandheldStyle */
headline_sample
Diskuto
Titull shembull
headline_tip
Diskuto
Titull i nivelit 2
hebrew-calendar-m1
Diskuto
Tishrei
hebrew-calendar-m1-gen
Diskuto
Tishrei
hebrew-calendar-m10
Diskuto
Tamuz
hebrew-calendar-m10-gen
Diskuto
Tamuz
hebrew-calendar-m11
Diskuto
Av
hebrew-calendar-m11-gen
Diskuto
Av
hebrew-calendar-m12
Diskuto
Elul
hebrew-calendar-m12-gen
Diskuto
Elul
hebrew-calendar-m2
Diskuto
Cheshvan
hebrew-calendar-m2-gen
Diskuto
Cheshvan
hebrew-calendar-m3
Diskuto
Kislev
hebrew-calendar-m3-gen
Diskuto
Kislev
hebrew-calendar-m4
Diskuto
Tevet
hebrew-calendar-m4-gen
Diskuto
Tevet
hebrew-calendar-m5
Diskuto
Shevat
hebrew-calendar-m5-gen
Diskuto
Shevat
hebrew-calendar-m6
Diskuto
Adar
hebrew-calendar-m6-gen
Diskuto
Adar
hebrew-calendar-m6a
Diskuto
Adar I
hebrew-calendar-m6a-gen
Diskuto
Adar I
hebrew-calendar-m6b
Diskuto
Adar II
hebrew-calendar-m6b-gen
Diskuto
Adar II
hebrew-calendar-m7
Diskuto
Nisan
hebrew-calendar-m7-gen
Diskuto
Nisan
hebrew-calendar-m8
Diskuto
Iyar
hebrew-calendar-m8-gen
Diskuto
Iyar
hebrew-calendar-m9
Diskuto
Sivan
hebrew-calendar-m9-gen
Diskuto
Sivan
help
Diskuto
Ndihmë
helppage
Diskuto
Help:Ndihmë
hidden-categories
Diskuto
{{PLURAL:$1|Kategori e fshehur|Kategori të fshehura}}
hidden-category-category
Diskuto
Kategori të fshehura
hiddencategories
Diskuto
Kjo faqe është nën {{PLURAL:$1|një kategori të fshehur|$1 kategori të fshehura}}:
hide
Diskuto
fshih
hidetoc
Diskuto
fshih
hijri-calendar-m1
Diskuto
Muharram
hijri-calendar-m10
Diskuto
Shawwal
hijri-calendar-m11
Diskuto
Dhu al-Qi'dah
hijri-calendar-m12
Diskuto
Dhu al-Hijjah
hijri-calendar-m2
Diskuto
Safar
hijri-calendar-m3
Diskuto
Rabi' al-awwal
hijri-calendar-m4
Diskuto
Rabi' al-thani
hijri-calendar-m5
Diskuto
Jumada al-awwal
hijri-calendar-m6
Diskuto
Jumada al-thani
hijri-calendar-m7
Diskuto
Rajab
hijri-calendar-m8
Diskuto
Sha'aban
hijri-calendar-m9
Diskuto
Ramadan
hist
Diskuto
hist
histfirst
Diskuto
Së pari
histlast
Diskuto
Së fundmi
histlegend
Diskuto
Legjenda: (tani) = ndryshimet me versionin e tanishëm, (fund) = ndryshimet me versionin e parardhshëm, V = redaktim i vogël
history
Diskuto
Historiku i faqes
history-feed-description
Diskuto
Historiku i versioneve për këtë faqe në wiki
history-feed-empty
Diskuto
Faqja që kërkuat nuk ekziston. Ajo mund të jetë grisur nga wiki ose mund të jetë zhvendosur nën një emër tjetër. Mund të provoni ta gjeni duke e [[Special:Search|kërkuar]].
history-feed-item-nocomment
Diskuto
$1 tek $2
history-feed-title
Diskuto
Historiku i versioneve
history-fieldset-title
Diskuto
Shfleto historikun
history-title
Diskuto
Historiku i redaktimeve te "$1"
history_copyright
Diskuto
-
history_short
Diskuto
Historiku
historyempty
Diskuto
(bosh)
historysize
Diskuto
({{PLURAL:$1|1 B|$1 B}})
historywarning
Diskuto
Kujdes: Faqja që jeni bërë gati për të grisur ka histori:
hours-abbrev
Diskuto
h
hr_tip
Diskuto
vijë horizontale (përdoreni rallë)
ignorewarning
Diskuto
Shpërfille paralajmërimin dhe ruaje skedën.
ignorewarnings
Diskuto
Shpërfill çdo paralajmërim
illegalfilename
Diskuto
Skeda "$1" përmban gërma që nuk lejohen tek titujt e faqeve. Ju lutem ndërrojani emrin dhe provoni ta ngarkoni përsëri.
ilsubmit
Diskuto
Kërko
image_sample
Diskuto
Shembull.jpg
image_tip
Diskuto
Vendos një figurë
imageinvalidfilename
Diskuto
The target file name is invalid
imagelinks
Diskuto
Lidhje skedash
imagelistall
Diskuto
të gjitha
imagelisttext
Diskuto
Më poshtë është një listë e $1 {{PLURAL:$1|skedës të renditur|skedave të renditura}} sipas $2.
imagemaxsize
Diskuto
Kufizo pamjen e figurave në faqet përshkruese në rezolucionin:
imagenocrossnamespace
Diskuto
Cannot move file to non-file namespace
imagepage
Diskuto
Shikoni faqen e figurës
imagetypemismatch
Diskuto
The new file extension does not match its type
imgfile
Diskuto
skeda
imgmultigo
Diskuto
Shko!
imgmultigoto
Diskuto
Shko tek faqja $1
imgmultipagenext
Diskuto
faqja tjetër →
imgmultipageprev
Diskuto
← faqja e kaluar
immobile-source-namespace
Diskuto
Nuk mund të lëvizet faqja tek "$1"
immobile-source-page
Diskuto
Kjo faqe është e pa lëvizshme.
immobile-target-namespace
Diskuto
Nuk mund të lëvizen faqet tek "$1"
immobile-target-namespace-iw
Diskuto
Interwiki link is not a valid target for page move.
immobile-target-page
Diskuto
Cannot move to that destination title.
import
Diskuto
Importoni faqe
import-comment
Diskuto
Arsyeja:
import-interwiki-history
Diskuto
Kopjo të gjitha versionet e historisë për këtë faqe
import-interwiki-namespace
Diskuto
Destination namespace:
import-interwiki-source
Diskuto
Source wiki/page:
import-interwiki-submit
Diskuto
Importo
import-interwiki-templates
Diskuto
Include all templates
import-interwiki-text
Diskuto
Select a wiki and page title to import. Revision dates and editors' names will be preserved. All transwiki import actions are logged at the [[Special:Log/import|import log]].
import-invalid-interwiki
Diskuto
Cannot import from the specified wiki.
import-logentry-interwiki
Diskuto
transwikied $1
import-logentry-interwiki-detail
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|revision|revisions}} from $2
import-logentry-upload
Diskuto
imported [[$1]] by file upload
import-logentry-upload-detail
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|revision|revisions}}
import-noarticle
Diskuto
S'ka faqe për tu importuar!
import-nonewrevisions
Diskuto
All revisions were previously imported.
import-parse-failure
Diskuto
XML import parse failure
import-revision-count
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|revision|revisions}}
import-token-mismatch
Diskuto
Loss of session data. Please try again.
import-upload
Diskuto
Ngarko të dhëna XML
import-upload-filename
Diskuto
Filename:
importbadinterwiki
Diskuto
Lidhje e prishur interwiki
importcantopen
Diskuto
Nuk mund të hapë skedën e importuar
importfailed
Diskuto
Importimi dështoi: $1
importhistoryconflict
Diskuto
Ekzistojnë versione historiku në konflikt (kjo faqe mund të jetë importuar më parë)
importinterwiki
Diskuto
Import ndër-wiki
importlogpage
Diskuto
Regjistri i importeve
importlogpagetext
Diskuto
Administrative imports of pages with edit history from other wikis.
importnofile
Diskuto
Nuk u ngarkua asnjë skedë importi.
importnopages
Diskuto
S'ka faqe për tu importuar.
importnosources
Diskuto
Nuk ka asnjë burim importi të përcaktuar dhe ngarkimet historike të drejtpërdrejta janë ndaluar.
importnotext
Diskuto
Bosh ose pa tekst
importstart
Diskuto
Duke importuar faqet...
importsuccess
Diskuto
Importim i sukseshëm!
importtext
Diskuto
Ju lutem eksportoni këtë skedë nga burimi wiki duke përdorur mjetin Special:Export, ruajeni në diskun tuaj dhe ngarkojeni këtu.
importunknownsource
Diskuto
Unknown import source type
importuploaderrorpartial
Diskuto
Upload of import file failed. The file was only partially uploaded.
importuploaderrorsize
Diskuto
Upload of import file failed. The file is bigger than the allowed upload size.
importuploaderrortemp
Diskuto
Upload of import file failed. A temporary folder is missing.
infiniteblock
Diskuto
pakufi
info_short
Diskuto
Informacion
infosubtitle
Diskuto
Informacion për faqen
intentionallyblankpage
Diskuto
Kjo faqe me qëllim është lënë e zbrazët
internalerror
Diskuto
Gabim i brendshëm
internalerror_info
Diskuto
Gabim i brendshëm: $1
invalidateemail
Diskuto
Tërhiq vërtetimin e email-it
invalidemailaddress
Diskuto
Posta elektronike nuk mund të pranohet kështu si është pasi ka format jo valid. Ju lutemi, vendoni një postë mirë të formatuar, ose zbrazeni fushën.
invert
Diskuto
Kundër zgjedhjes
ip_range_invalid
Diskuto
Shtrirje IP gabim.
ipaddress
Diskuto
IP Adresë/përdorues
ipadressorusername
Diskuto
Adresë IP ose emër përdoruesi
ipb-blocklist
Diskuto
Përdorues dhe IP adresa të bllokuara
ipb-blocklist-addr
Diskuto
Shikoni bllokime në fuqi për $1
ipb-blocklist-contribs
Diskuto
Kontributet për $1
ipb-change-block
Diskuto
Re-block the user with these settings
ipb-edit-dropdown
Diskuto
Redakto arsyet e bllokimit
ipb-needreblock
Diskuto
== Already blocked == $1 is already blocked. Do you want to change the settings?
ipb-unblock
Diskuto
Çblloko përdorues dhe IP të bllokuara
ipb-unblock-addr
Diskuto
Çblloko $1
ipb_already_blocked
Diskuto
"$1" is already blocked
ipb_blocked_as_range
Diskuto
Error: The IP $1 is not blocked directly and cannot be unblocked. It is, however, blocked as part of the range $2, which can be unblocked.
ipb_cant_unblock
Diskuto
Error: Block ID $1 not found. It may have been unblocked already.
ipb_expiry_invalid
Diskuto
Afati i kohës është gabim.
ipb_expiry_temp
Diskuto
Hidden username blocks must be permanent.
ipb_hide_invalid
Diskuto
Unable to suppress this account; it may have too many edits.
ipballowusertalk
Diskuto
Allow this user to edit own talk page while blocked
ipbanononly
Diskuto
Blloko vetëm përdoruesin anonim
ipbcreateaccount
Diskuto
Mbroje krijimin e llogarive
ipbemailban
Diskuto
Pa mundëso dërgimin e porosive elektronike nga përdoruesit
ipbenableautoblock
Diskuto
Blloko edhe IP adresën që ka përdor ky përdorues deri tash, si dhe të gjitha subadresat nga të cilat mundohet ky përdorues të editoj.
ipbexpiry
Diskuto
Afati
ipbhidename
Diskuto
Hide username from edits and lists
ipblocklist
Diskuto
Lista e përdoruesve dhe e IP adresave të bllokuara
ipblocklist-empty
Diskuto
Lista e të bllokimeve është e zbrazët.
ipblocklist-legend
Diskuto
Gjej një përdorues të bllokuar
ipblocklist-no-results
Diskuto
Adresa IP ose përdoruesi i kërkuar nuk është i bllokuar.
ipblocklist-sh-addressblocks
Diskuto
$1 bllokimet e IP
ipblocklist-sh-tempblocks
Diskuto
$1 bllokimet e përkohshme
ipblocklist-sh-userblocks
Diskuto
$1 bllokimet e llogarisë
ipblocklist-submit
Diskuto
Kërko
ipblocklist-summary
Diskuto
ipblocklist-username
Diskuto
Adresa IP ose nofka e përdoruesit:
ipboptions
Diskuto
2 Orë:2 hours,1 Ditë:1 day,3 Ditë:3 days,1 Javë:1 week,2 Javë:2 weeks,1 Muaj:1 month,3 Muaj:3 months,6 Muaj:6 months,1 Vjet:1 year,Pa kufi:infinite
ipbother
Diskuto
Kohë tjetër
ipbotheroption
Diskuto
tjetër
ipbotherreason
Diskuto
Arsye tjetër/shtesë
ipbreason
Diskuto
Arsyeja
ipbreason-dropdown
Diskuto
*Arsyet më të shpeshta të bllokimit ** Postimi i informacioneve të rreme ** Largimi i përmbajtjes së faqes ** Futja e lidhjeve "spam" ** Futja e informatave pa kuptim në faqe ** Sjellje arrogante/perverze ** Përdorimi i më shumë llogarive të përdoruesve ** Nofkë të papranueshme
ipbreasonotherlist
Diskuto
Arsye tjetër
ipbsubmit
Diskuto
Blloko këtë përdorues
ipbwatchuser
Diskuto
Shiko faqen e prezantimit dhe diskutimit të këtij përdoruesi
ipusubmit
Diskuto
Çblloko këtë përdorues
iranian-calendar-m1
Diskuto
Farvardin
iranian-calendar-m10
Diskuto
Dey
iranian-calendar-m11
Diskuto
Bahman
iranian-calendar-m12
Diskuto
Esfand
iranian-calendar-m2
Diskuto
Ordibehesht
iranian-calendar-m3
Diskuto
Khordad
iranian-calendar-m4
Diskuto
Tir
iranian-calendar-m5
Diskuto
Mordad
iranian-calendar-m6
Diskuto
Shahrivar
iranian-calendar-m7
Diskuto
Mehr
iranian-calendar-m8
Diskuto
Aban
iranian-calendar-m9
Diskuto
Azar
isimage
Diskuto
lidhje figure
isredirect
Diskuto
faqe përcjellëse
istemplate
Diskuto
përfshirë
italic_sample
Diskuto
Tekst i pjerrët
italic_tip
Diskuto
Tekst i pjerrët
iteminvalidname
Diskuto
Problem me artikullin '$1', titull jo i saktë...
jan
Diskuto
Jan
january
Diskuto
Janar
january-gen
Diskuto
Janar
jul
Diskuto
Kor
july
Diskuto
Korrik
july-gen
Diskuto
Korrik
jumpto
Diskuto
Shko te:
jumptonavigation
Diskuto
navigacion
jumptosearch
Diskuto
kërko
jun
Diskuto
Qer
june
Diskuto
Qershor
june-gen
Diskuto
Qershor
lag-warn-high
Diskuto
Për shkak të vonesës së regjistrit ndryshimet më të reja se $1 sekonda mund të mos tregohen në listë.
lag-warn-normal
Diskuto
Ndryshimet më të reja se $1 sekonda mund të mos tregohen në listë.
laggedslavemode
Diskuto
Kujdes: Kjo faqe mund të mos jetë përtërirë nga shërbyesi kryesorë dhe mund të ketë informacion të vjetër
large-file
Diskuto
Është e këshillueshme që skedat të jenë jo më shumë se $1; kjo skedë është $2.
largefileserver
Diskuto
Skeda është më e madhe se sa serveri e lejon këtë.
last
Diskuto
fund
lastmodifiedat
Diskuto
Kjo faqe është ndryshuar për herë te fundit më $2, $1.
lastmodifiedatby
Diskuto
Kjo faqe është redaktuar së fundit më $2, $1 nga $3.
license
Diskuto
Licencimi:
license-nopreview
Diskuto
(Nuk ka parapamje)
licenses
Diskuto
-
lineno
Diskuto
Rreshti $1:
link_sample
Diskuto
Titulli i lidhjes
link_tip
Diskuto
Lidhje e brëndshme
linkprefix
Diskuto
/^(.*?)([a-zA-Z\x80-\xff]+)$/sD
linksearch
Diskuto
Kërkoni lidhje të jashtme
linksearch-error
Diskuto
Ylli mund të përdoret vetëm në fillim të emrit
linksearch-line
Diskuto
$1 lidhur nga $2
linksearch-ns
Diskuto
Hapësira:
linksearch-ok
Diskuto
Kërko
linksearch-pat
Diskuto
Motivi kërkimor:
linksearch-text
Diskuto
Ylli zëvëndësues mund të përdoret si p.sh. "*.wikipedia.org".
linkshere
Diskuto
Faqet e mëposhtme lidhen këtu '''[[:$1]]''':
linkstoimage
Diskuto
{{PLURAL:$1|faqe lidhet|$1 faqe lidhen}} tek kjo skedë:
linkstoimage-more
Diskuto
More than $1 {{PLURAL:$1|page links|pages link}} to this file. The following list shows the {{PLURAL:$1|first page link|first $1 page links}} to this file only. A [[Special:WhatLinksHere/$2|full list]] is available.
listfiles
Diskuto
Lista e figurave
listfiles-summary
Diskuto
Kjo faqe speciale tregon tërë skedat e ngarkuara. Fillimisht skedat e ngarkuara së fundmi jepen më sipër. Shtypni kolonat e tjera për të ndryshuar radhitjen.
listfiles_count
Diskuto
Versionet
listfiles_date
Diskuto
Data
listfiles_description
Diskuto
Përshkrimi
listfiles_name
Diskuto
Emri
listfiles_search_for
Diskuto
Kërko për emrin e figurës:
listfiles_size
Diskuto
Madhësia (bytes)
listfiles_user
Diskuto
Përdoruesi
listgrouprights
Diskuto
Grupime përdoruesish me privilegje
listgrouprights-addgroup
Diskuto
Mund të vendosë {{PLURAL:$2|grup|grupe}}: $1
listgrouprights-addgroup-all
Diskuto
Mund të vendos të gjitha grupet
listgrouprights-group
Diskuto
Grupi
listgrouprights-helppage
Diskuto
Help:Grupime privilegjesh
listgrouprights-members
Diskuto
(lista e anëtarëve)
listgrouprights-removegroup
Diskuto
Mund të {{PLURAL:$2|lëvizet grupi|lëvizen grupet}}: $1
listgrouprights-removegroup-all
Diskuto
Mund të largojë të gjitha grupet
listgrouprights-right-display
Diskuto
$1 ($2)
listgrouprights-rights
Diskuto
Privilegjet
listgrouprights-summary
Diskuto
Më poshtë jepet grupimi i përdoruesve sipas privilegjeve që ju janë dhënë në këtë wiki. Më shumë informacion rreth privilegjeve në veçanti mund të gjendet tek [[{{MediaWiki:Listgrouprights-helppage}}]].
listingcontinuesabbrev
Diskuto
vazh.
listredirects
Diskuto
Lista e përcjellimeve
listredirects-summary
Diskuto
listusers
Diskuto
Lista e përdoruesve
listusers-creationsort
Diskuto
Radhiti sipas datës së krijimit
listusers-editsonly
Diskuto
Trego vetëm përdoruesit me redaktime
listusers-noresult
Diskuto
Asnjë përdorues s'u gjet.
listusers-submit
Diskuto
Trego
listusers-summary
Diskuto
listusersfrom
Diskuto
Trego përdoruesit duke filluar prej te:
livepreview-error
Diskuto
S'munda të lidhem: $1 "$2". Provoni parapamjen e zakonshme.
livepreview-failed
Diskuto
Parapamja e menjëhershme dështoi! Provoni parapamjen e zakonshme.
livepreview-loading
Diskuto
Duke punuar…
livepreview-ready
Diskuto
Duke punuar… Gati!
localtime
Diskuto
Ora lokale:
lockbtn
Diskuto
Blloko regjistrin
lockconfirm
Diskuto
Po, dëshiroj me të vërtetë të bllokoj regjistrin.
lockdb
Diskuto
Blloko regjistrin
lockdbsuccesssub
Diskuto
Regjistri u bllokua me sukses
lockdbsuccesstext
Diskuto
Regjistri është bllokuar.<br /> Kujtohuni ta [[Special:UnlockDB|çbllokoni]] pasi të keni mbaruar mirëmbajtjen.
lockdbtext
Diskuto
Bllokimi i regjistrit do të ndërpresi mundësinë e përdoruesve për të redaktuar faqet, për të ndryshuar parapëlqimet, për të ndryshuar listat mbikqyrëse të tyre, dhe për gjëra të tjera për të cilat nevojiten shkrime në regjistër. Ju lutem konfirmoni që dëshironi me të vërtetë të kryeni këtë veprim, dhe se do të çbllokoni regjistrin kur të mbaroni së kryeri mirëmbajtjen.
lockfilenotwritable
Diskuto
Skeda për bllokimin e regjistrit s'mund të shkruhet. Shërbyesi i rrjetit duhet të jetë në gjendje të shkruaj këtë skedë për të bllokuar ose çbllokuar regjistrin.
locknoconfirm
Diskuto
Nuk vendose kryqin tek kutia konfirmuese.
log
Diskuto
Regjistrat
log-show-hide-patrol
Diskuto
$1 patrol log
log-title-wildcard
Diskuto
Kërko tituj që fillojnë me këtë tekst
logdelete-log-message
Diskuto
$1 për $2 {{PLURAL:$2|ngjarje|ngjarje}}
logdelete-logentry
Diskuto
u ndryshua dukshmëria e ngjarjes së [[$1]]
logdelete-selected
Diskuto
'''{{PLURAL:$1|Veprimi i zgjedhur në regjistër|Veprimet e zgjedhura në regjistër}}:'''
logdelete-success
Diskuto
'''Dukshmëria e regjistrave u vendos me sukses.'''
logempty
Diskuto
Nuk ka asnjë përputhje në regjistër.
login
Diskuto
Hyni
login-throttled
Diskuto
Keni bërë shumë tentime të njëpasnjëshme në fjalëkalimin e kësaj llogarie. Ju lutemi prisni para tentimit përsëri.
loginend
Diskuto
loginerror
Diskuto
Gabim hyrje
loginlanguagelabel
Diskuto
Gjuha: $1
loginlanguagelinks
Diskuto
* Deutsch|de * English|en * Esperanto|eo * Français|fr * Español|es * Italiano|it * Nederlands|nl
loginpagetitle
Diskuto
Hyrje përdoruesi
loginprompt
Diskuto
Duhet të pranoni "biskota" për të hyrë brënda në {{SITENAME}}.
loginreqlink
Diskuto
hyni
loginreqpagetext
Diskuto
Ju duhet $1 për të parë faqe e tjera.
loginreqtitle
Diskuto
Detyrohet hyrja
loginstart
Diskuto
loginsuccess
Diskuto
Keni hyrë brënda në {{SITENAME}} si "$1".
loginsuccesstitle
Diskuto
Hyrje me sukses
logout
Diskuto
Dalje
logouttext
Diskuto
Keni dalë jashtë {{SITENAME}}-s. Mund të vazhdoni të përdorni {{SITENAME}}-n anonimisht, ose mund të hyni brënda përsëri.
logouttitle
Diskuto
Përdoruesi doli
lonelypages
Diskuto
Artikuj të palidhur
lonelypages-summary
Diskuto
lonelypagestext
Diskuto
Faqet në vijim nuk janë të lidhura ose nuk janë të përfshira në faqet tjera në {{SITENAME}}.
longpageerror
Diskuto
'''GABIM: Tesksti që ju po e redaktoni është $1 KB i gjatë dhe është më i gjatë se maksimumi i lejuar prej $2 KB. Ndryshimet nuk mund të ruhen.'''
longpages
Diskuto
Artikuj të gjatë
longpages-summary
Diskuto
longpagewarning
Diskuto
KUJDES: Kjo faqe është $1 kilobytes e gjatë; disa shfletues mund të kenë probleme për të redaktuar faqe që afrohen ose janë akoma më shumë se 32 kb. Konsideroni ta ndani faqen në disa seksione më të vogla.
mailerror
Diskuto
Gabim duke dërguar postën: $1
mailmypassword
Diskuto
Më dërgo një fjalëkalim të ri tek adresa ime
mailnologin
Diskuto
S'ka adresë dërgimi
mailnologintext
Diskuto
Duhet të keni [[Special:UserLogin|hyrë brenda]] dhe të keni një adresë të saktë në [[Special:Preferences|parapëlqimet]] tuaja për tu dërguar email përdoruesve të tjerë.
mainpage
Diskuto
Faqja Kryesore
mainpage-description
Diskuto
Faqja Kryesore
mainpagedocfooter
Diskuto
Për më shumë informata rreth përdorimit të softwerit wiki , ju lutem shikoni [http://meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents dokumentacionin përkatës]. == Sa për fillim== * [http://www.mediawiki.org/wiki/Help:Configuration_settings Parazgjedhjet e MediaWiki-t] * [http://www.mediawiki.org/wiki/Help:FAQ Pyetjet e shpeshta rreth MediaWiki-t] * [https://lists.wikimedia.org/mailman/listinfo/mediawiki-announce Njoftime rreth MediaWiki-t]
mainpagetext
Diskuto
<big>'''MediaWiki software u instalua me sukses.'''</big>
mar
Diskuto
Mar
march
Diskuto
Mars
march-gen
Diskuto
Mars
markaspatrolleddiff
Diskuto
Shënoje si të patrulluar
markaspatrolledlink
Diskuto
[$1]
markaspatrolledtext
Diskuto
Shënoje këtë artikull të patrulluar
markedaspatrolled
Diskuto
Shënoje të patrulluar
markedaspatrollederror
Diskuto
Nuk munda ta shënoj të patrulluar
markedaspatrollederror-noautopatrol
Diskuto
You are not allowed to mark your own changes as patrolled.
markedaspatrollederrortext
Diskuto
Duhet të përcaktoni versionin për tu shënuar i patrulluar.
markedaspatrolledtext
Diskuto
Versioni i zgjedhur është shënuar i patrulluar.
math
Diskuto
Formula
math_bad_output
Diskuto
Nuk munda të shkruaj ose të krijoj prodhimin matematik në dosjen
math_bad_tmpdir
Diskuto
Nuk munda të shkruaj ose krijoj dosjen e përkohshme për matematikë
math_failure
Diskuto
Nuk e kuptoj
math_image_error
Diskuto
Konversioni PNG dështoi; kontrolloni për ndonjë gabim instalimi të latex-it, dvips-it, gs-it, dhe convert-it.
math_lexing_error
Diskuto
gabim leximi
math_notexvc
Diskuto
Mungon zbatuesi texvc; ju lutem shikoni math/README për konfigurimin.
math_sample
Diskuto
Vendos formulen ketu
math_syntax_error
Diskuto
gabim sintakse
math_tip
Diskuto
Formulë matematike (LaTeX)
math_unknown_error
Diskuto
gabim i panjohur
math_unknown_function
Diskuto
funksion i panjohur
maximum-size
Diskuto
Madhësia maksimale
may
Diskuto
Maj
may-gen
Diskuto
Maj
may_long
Diskuto
Maj
media_sample
Diskuto
Shembull.ogg
media_tip
Diskuto
Lidhje media-skedash
mediawarning
Diskuto
'''Kujdes''': Kjo skedë mund të ketë përmbajtje të dëmshme, duke e përdorur sistemi juaj mund të rrezikohet.<hr />
mediawikipage
Diskuto
Shikoni faqen e mesazhit
mergehistory
Diskuto
Bashko historikët e faqeve
mergehistory-autocomment
Diskuto
U bashkua [[:$1]] në [[:$2]]
mergehistory-box
Diskuto
Bashkoni versionet e dy faqeve:
mergehistory-comment
Diskuto
U bashkua [[:$1]] në [[:$2]]: $3
mergehistory-empty
Diskuto
Nuk ka versione të bashkueshme.
mergehistory-fail
Diskuto
Nuk munda të bashkoj historikun, ju lutem kontrolloni përzgjedhjen e faqes dhe të kohës.
mergehistory-from
Diskuto
Faqja burim:
mergehistory-go
Diskuto
Trego redaktimet e bashkueshme
mergehistory-header
Diskuto
Kjo faqe ju lejon bashkimin e versionet e historikut të një faqeje "burim" në një faqe "mbledhje". Sigurohuni që ky ndryshim do të ruajë rrjedhshmërinë e historikut të faqes.
mergehistory-into
Diskuto
Faqja mbledhëse:
mergehistory-invalid-destination
Diskuto
Faqja mbledhëse duhet të ketë titull të vlefshëm.
mergehistory-invalid-source
Diskuto
Faqja e burimit duhet të ketë titull të vlefshëm.
mergehistory-list
Diskuto
Historik redaktimi i bashkueshëm
mergehistory-merge
Diskuto
Versionet vijuese të [[:$1]] mund të bashkohen në [[:$2]]. Zgjidhni butonin rrethor në kolonë për të bashkuar vetëm versionet e krijuara aty dhe më parë kohës së përzgjedhur. Kini kujdes se përdorimi i lidhjeve të shfletimit do të ndryshojë përzgjedhjen tuaj.
mergehistory-no-destination
Diskuto
Faqja mbledhëse $1 nuk ekzsiton.
mergehistory-no-source
Diskuto
Faqja e burimit $1 nuk ekziston.
mergehistory-reason
Diskuto
Reason:
mergehistory-same-destination
Diskuto
Burimi dhe faqja e përcaktimit nuk mund të jenë të njëjta
mergehistory-submit
Diskuto
Bashko versionet
mergehistory-success
Diskuto
$3 {{PLURAL:$3|version|versione}} të [[:$1]] janë bashkuar me sukses në [[:$2]].
mergelog
Diskuto
Regjistri i bashkimeve
mergelogpagetext
Diskuto
Më poshtë jepet një listë e bashkimeve së fundmi nga historiku i një faqeje në historikun e një faqeje tjetër.
metadata
Diskuto
Metadata
metadata-collapse
Diskuto
Fshehi detajet
metadata-expand
Diskuto
Tregoji detajet
metadata-fields
Diskuto
Të dhënat EXIF që tregohen mëposhtë do të përfshihen tek faqja përshkruese e figurës kur tabela e të dhënave të jetë palosur. Të tjerat do të fshihen. * make * model * datetimeoriginal * exposuretime * fnumber * isospeedratings * focallength
metadata-help
Diskuto
Kjo skedë përmban hollësira të tjera të cilat mund të jenë shtuar nga kamera ose skaneri dixhital që është përdorur për ta krijuar. Në qoftë se skeda është ndryshuar nga gjendja origjinale, disa hollësira mund të mos pasqyrojnë versionin e tanishëm.
metadata_help
Diskuto
Metadata:
mimesearch
Diskuto
Kërkime MIME
mimesearch-summary
Diskuto
Kjo faqe lejon kërkimin e skedave sipas llojit MIME. Kërkimi duhet të jetë i llojit: contenttype/subtype, p.sh. <tt>image/jpeg</tt>.
mimetype
Diskuto
Lloji MIME:
minimum-size
Diskuto
Madhësia minimale
minlength1
Diskuto
Emri i dosjes duhet të jetë së paku një fjalë
minoredit
Diskuto
Ky është një redaktim i vogël
minoreditletter
Diskuto
v
minutes-abbrev
Diskuto
m
missing-article
Diskuto
Baza e të dhënave se gjeti dot tekstin që duhet të faqes, të emëruar "$1" $2. Kjo zakonisht shkaktohet nga përcjellja e një ndyshimi të vjetëruar ose të një nyje të historisë së faqes që është grisur. Nëse nuk është kështu, mund të keni gjetur gabim në softuer. Ju lutemi, njoftoni një [[Special:ListUsers/sysop|administrues]], pëër këtë, duke shtuar URL-në.
missingarticle-diff
Diskuto
(Ndryshimi: $1, $2)
missingarticle-rev
Diskuto
(versioni#: $1)
missingcommentheader
Diskuto
'''Kujdes:''' Ju nuk keni dhënë një titull për këtë koment. Nëse kryeni ndryshimet redaktimi juaj do të ruhet pa titull.
missingcommenttext
Diskuto
Ju lutemi shtoni një koment në vazhdim.
missingsummary
Diskuto
'''Vërejtje:''' Ju nuk keni shtuar një përmbledhje për redaktimet.
modern.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect users of the Modern skin */
modern.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for users using the Modern skin */
modifiedarticleprotection
Diskuto
ndryshoi mbrojtjen e faqes "[[$1]]"
mon
Diskuto
Hën
monday
Diskuto
E hënë
monobook.css
Diskuto
/* redaktoni këtë faqe për të përshtatur pamjen Monobook për tëra faqet tuaja */
monobook.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for users using the MonoBook skin */
month
Diskuto
Nga muaji (dhe më herët):
monthsall
Diskuto
të gjitha
moredotdotdot
Diskuto
Më shumë...
morelinkstoimage
Diskuto
Shikoni [[Special:WhatLinksHere/$1|më shumë lidhje]] tek kjo skedë.
mostcategories
Diskuto
Artikuj më të kategorizuar
mostcategories-summary
Diskuto
mostimages
Diskuto
Figura më të lidhura
mostimages-summary
Diskuto
mostlinked
Diskuto
Artikuj më të lidhur
mostlinked-summary
Diskuto
mostlinkedcategories
Diskuto
Kategori më të lidhura
mostlinkedcategories-summary
Diskuto
mostlinkedtemplates
Diskuto
Stampa më të lidhur
mostlinkedtemplates-summary
Diskuto
mostrevisions
Diskuto
Artikuj më të redaktuar
mostrevisions-summary
Diskuto
move
Diskuto
Zhvendose
move-leave-redirect
Diskuto
Leave a redirect behind
move-page
Diskuto
Zhvendose $1
move-page-backlink
Diskuto
← $1
move-page-legend
Diskuto
Zhvendose faqen
move-redirect-suppressed
Diskuto
redirect suppressed
move-subpages
Diskuto
Zhvendos të tëra nënfaqet nëse është e mundshme
move-talk-subpages
Diskuto
Zhvendos të tëra nënfaqet e diskutimit nëse është e mundshme
move-watch
Diskuto
Mbikqyre këtë faqe
movearticle
Diskuto
Zhvendose faqen
movedarticleprotection
Diskuto
u bartën të dhënat e mbrojtjes nga "[[$2]]" në "[[$1]]"
movedto
Diskuto
zhvendosur tek
movelogpage
Diskuto
Regjistri i zhvendosjeve
movelogpagetext
Diskuto
Më poshtë është një listë e faqeve të zhvendosura
movenologin
Diskuto
Nuk keni hyrë brenda
movenologintext
Diskuto
Duhet të keni hapur një llogari dhe të keni [[Special:UserLogin|hyrë brenda]] për të zhvendosur një faqe.
movenosubpage
Diskuto
This page has no subpages.
movenotallowed
Diskuto
Nuk ju lejohet të zhvendosni faqe.
movenotallowedfile
Diskuto
Nuk keni leje për të lëvizur skeda.
movepage-max-pages
Diskuto
Maksimumi i lejuar, $1 faqe, janë zhvendosur dhe s'do të zhvendosen më faqe të tjera automatikisht.
movepage-moved
Diskuto
<big>'''"$1" u zhvendos tek "$2"'''</big>
movepage-moved-noredirect
Diskuto
The creation of a redirect has been suppressed.
movepage-moved-redirect
Diskuto
A redirect has been created.
movepage-page-exists
Diskuto
Faqja $1 ekziston prandaj s'mund ta mbivendos automatikisht
movepage-page-moved
Diskuto
Faqja $1 është zhvendosur tek $2.
movepage-page-unmoved
Diskuto
Faqja $1 s'mund të zhvendosej tek $2.
movepagebtn
Diskuto
Zhvendose faqen
movepagetalktext
Diskuto
Faqja a bashkangjitur e diskutimit, n.q.s. ekziston, do të zhvendoset automatikisht '''përveçse''' kur: *Zhvendosni një faqe midis hapësirave të ndryshme, *Një faqe diskutimi jo-boshe ekziston nën titullin e ri, ose *Nuk zgjidhni kutinë më poshtë. Në ato raste, duhet ta zhvendosni ose përpuqni faqen vetë n.q.s. dëshironi.
movepagetext
Diskuto
Duke përdorur formularin e mëposhtëm do të ndërroni titullin e një faqeje, duke zhvendosur gjithë historinë përkatëse tek titulli i ri. Titulli i vjetër do të bëhet një faqe përcjellëse tek titulli i ri. Lidhjet tek faqja e vjetër nuk do të ndryshohen; duhet të kontrolloni mirëmbajtjen për përcjellime të [[Special:DoubleRedirects|dyfishta]] ose të [[Special:BrokenRedirects|prishura]]. Keni përgjegjësinë për tu siguruar që lidhjet të vazhdojnë të jenë të sakta. Vini re se kjo faqe '''nuk''' do të zhvendoset n.q.s. ekziston një faqe me titullin e ri, përveçse kur ajo të jetë bosh ose një përcjellim dhe të mos ketë një histori të vjetër. Kjo do të thotë se mund ta zhvendosni një faqe prapë tek emri i vjetër n.q.s. keni bërë një gabim, dhe s'mund ta prishësh një faqe që ekziston. '''KUJDES!''' Ky mund të jetë një ndryshim i madh dhe gjëra të papritura mund të ndodhin për një faqe të shumë-frekuentuar; ju lutem, kini kujdes dhe mendohuni mirë para se të përdorni këtë funksion.
movereason
Diskuto
Arsyeja
movesubpage
Diskuto
{{PLURAL:$1|Subpage|Subpages}}
movesubpagetext
Diskuto
This page has $1 {{PLURAL:$1|subpage|subpages}} shown below.
movetalk
Diskuto
Zhvendos edhe faqen e diskutimeve, në qoftë se është e mundur.
movethispage
Diskuto
Zhvendose faqen
mw_math_html
Diskuto
HTML në qoftë se është e mundur ose ndryshe PNG
mw_math_mathml
Diskuto
MathML
mw_math_modern
Diskuto
E rekomanduar për shfletuesit modern
mw_math_png
Diskuto
Gjithmonë PNG
mw_math_simple
Diskuto
HTML në qoftë se është e thjeshtë ose ndryshe PNG
mw_math_source
Diskuto
Lëre si TeX (për shfletuesit tekst)
mwsuggest-disable
Diskuto
Çmundësoi sugjerimet AJAX
mycontris
Diskuto
Redaktimet e mia
mypage
Diskuto
Faqja ime
mypreferences
Diskuto
Parapëlqimet
myskin.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect users of the Myskin skin */
myskin.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for users using the Myskin skin */
mytalk
Diskuto
Diskutimet e mia
mywatchlist
Diskuto
Lista mbikqyrëse
namespace
Diskuto
Hapësira:
namespaceprotected
Diskuto
Nuk ju lejohet redaktimi i faqeve të hapësirës '''$1'''.
namespacesall
Diskuto
të gjitha
nav-login-createaccount
Diskuto
Hyni ose hapni një llogari
navigation
Diskuto
Shfleto
nbytes
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|byte|byte}}
ncategories
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|kategori|kategori}}
nchanges
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|ndryshim|ndryshime}}
newarticle
Diskuto
(I Ri)
newarticletext
Diskuto
{{SITENAME}} nuk ka akoma një ''faqe {{NAMESPACE}}'' të quajtur '''{{PAGENAME}}'''. Shtypni '''redaktoni''' më sipër ose [[Speciale:Search/{{PAGENAME}}|bëni një kërkim për {{PAGENAME}}]] (Shikoni [[{{MediaWiki:Helppage}}|faqen për ndihmë]] për më shumë informacion). Nëse gjetët këtë faqe aksidentalisht, shtypni butonin mbrapsh të shfletuesit tuaj.
newarticletextanon
Diskuto
{{int:newarticletext}}
newimages
Diskuto
Galeria e figurave të reja
newimages-label
Diskuto
Filename (or a part of it):
newimages-legend
Diskuto
Filtrues
newimages-summary
Diskuto
Kjo faqe speciale tregon skedat e ngarkuara së fundmi.
newmessagesdifflink
Diskuto
ndryshimi i fundit
newmessageslink
Diskuto
mesazhe të reja
newpage
Diskuto
Faqe e re
newpageletter
Diskuto
R
newpages
Diskuto
Artikuj të rinj
newpages-summary
Diskuto
newpages-username
Diskuto
Përdoruesi:
newpassword
Diskuto
I riu
newsectionheaderdefaultlevel
Diskuto
== $1 ==
newsectionsummary
Diskuto
/* $1 */ seksion i ri
newtalkseparator
Diskuto
,_
newtitle
Diskuto
Tek titulli i ri
newuserlog-autocreate-entry
Diskuto
Llogaria u hap automatikisht
newuserlog-byemail
Diskuto
fjalëkalimi u dërgua në postën elektronike
newuserlog-create-entry
Diskuto
Përdorues i ri
newuserlog-create2-entry
Diskuto
krijoi llogarin për përdouesin $1
newuserlogentry
Diskuto
newuserlogpage
Diskuto
Regjistri i llogarive
newuserlogpagetext
Diskuto
Ky është një regjistër i llogarive të fundit që janë hapur
newwindow
Diskuto
(hapet në një dritare të re)
next
Diskuto
mbas
nextdiff
Diskuto
Ndryshimi më pas →
nextn
Diskuto
$1 më pas
nextn-title
Diskuto
Next $1 {{PLURAL:$1|result|results}}
nextpage
Diskuto
Faqja më pas ($1)
nextrevision
Diskuto
Version më i ri →
nlinks
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|lidhje|lidhje}}
nmembers
Diskuto
{{PLURAL:$1|anëtarë|anëtarë}}
noarticletext
Diskuto
Tani për tani nuk ka tekst në këtë faqe, mund ta [[Special:Search/{{PAGENAME}}|kërkoni]] këtë titull në faqe të tjera ose mund ta [{{fullurl:{{FULLPAGENAME}}|action=edit}} filloni] atë.
noarticletextanon
Diskuto
{{int:noarticletext}}
noautoblockblock
Diskuto
autobllokimi është çaktivizuar
noconnect
Diskuto
Kërkojmë ndjesë! Wiki po përjeton ca probleme teknike dhe nuk mund të kontaktojë serverin e bazave të të dhënave.<br /> $1
nocontribs
Diskuto
Nuk ka asnjë ndryshim që përputhet me këto kritere.
nocookieslogin
Diskuto
{{SITENAME}} përdor "biskota" për të futur brenda përdoruesit. Prandaj, duhet të pranoni "biskota" dhe të provoni përsëri.
nocookiesnew
Diskuto
Llogaria e përdoruesit u hap, por nuk keni hyrë brenda akoma. {{SITENAME}} përdor "biskota" për të futur brenda përdoruesit. Prandaj, duhet të pranoni biskota dhe të provoni përsëri me nofkën dhe fjalëkalimin tuaj.
nocreate-loggedin
Diskuto
Nuk ju lejohet të krijoni faqe të reja.
nocreatetext
Diskuto
Mundësia për të krijuar faqe të reja është kufizuar. Duhet të [[Special:UserLogin|hyni ose të hapni një llogari]] për të krijuar faqe të reja, ose mund të ktheheni mbrapsh dhe të redaktoni një faqe ekzistuese.
nocreatetitle
Diskuto
Krijimi i faqeve të reja është i kufizuar.
nocreativecommons
Diskuto
Creative Commons RDF metadata nuk është i mundshëm për këtë server.
nocredits
Diskuto
Për këtë faqe nuk ka informacione.
nodb
Diskuto
Nuk mund të zgjidhja regjistrin $1
nodublincore
Diskuto
Dublin Core RDF metadata nuk është i mundshëm për këtë server.
noemail
Diskuto
Regjistri nuk ka adresë për përdoruesin "$1".
noemailprefs
Diskuto
Detyrohet një adresë email-i për të përdorur këtë mjet.
noemailtext
Diskuto
Ky përdorues s'ka dhënë një adresë të saktë, ose ka vendosur të mos pranojë mesazhe email-i nga përdorues të tjerë.
noemailtitle
Diskuto
S'ka adresë email-i
noexactmatch
Diskuto
'''Nuk ka faqe të emëruar "$1".''' Ju mund [[:$1|të e krijoni këtë faqe]].
noexactmatch-nocreate
Diskuto
'''Faqja e titulluar "$1" nuk ekziston'''
nohistory
Diskuto
Nuk ka histori redaktimesh për këtë faqe.
noimage
Diskuto
Një skedë me këtë emër nuk ekziston akoma, ju mundeni ta $1 atë.
noimage-linktext
Diskuto
ngarkoni
noimages
Diskuto
S'ka gjë për të parë.
nolicense
Diskuto
Asnjë nuk është zgjedhur
nolinkshere
Diskuto
Asnjë faqe nuk lidhet tek '''[[:$1]]'''.
nolinkshere-ns
Diskuto
Nuk ka faqe në hapësirën e zgjedhur që lidhen tek '''[[:$1]]'''.
nolinkstoimage
Diskuto
Asnjë faqe nuk lidhet tek kjo skedë.
nologin
Diskuto
Nuk keni një llogari? $1.
nologinlink
Diskuto
Hapeni
noname
Diskuto
Nuk keni dhënë një emër të saktë.
nonefound
Diskuto
<strong>Shënim</strong>: Kërkimet pa rezultate ndodhin kur kërkoni për fjalë që rastisen shpesh si "ke" dhe "nga", të cilat nuk janë të futura në regjistër, ose duke dhënë më shumë se një fjalë (vetëm faqet që i kanë të gjitha ato fjalë do të tregohen si rezultate).
nonunicodebrowser
Diskuto
'''KUJDES: Shfletuesi juaj nuk përdor dot unikode, ju lutem ndryshoni shfletues para se të redaktoni artikuj.'''
nopagetext
Diskuto
Faqja e kërkuar nuk ekziston.
nopagetitle
Diskuto
Faqja e kërkuar nuk ekziston
nospecialpagetext
Diskuto
Keni kërkuar një faqe speciale që nuk njihet nga wiki software.
nostalgia.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect users of the Nostalgia skin */
nostalgia.js
Diskuto
/* Any JavaScript here will be loaded for users using the Nostalgia skin */
nosuchaction
Diskuto
Nuk ekziston ky veprim
nosuchactiontext
Diskuto
Veprimi i caktuar nga URL nuk njihet nga wiki software
nosuchsectiontext
Diskuto
Keni provuar të redaktoni një seksion që s'ekziston. Përderisa nuk ka seksion $1 nuk ka vend për të ruajtur ndryshimet tuaja.
nosuchsectiontitle
Diskuto
Asnjë seksion i tillë nuk ekziston
nosuchspecialpage
Diskuto
Nuk ekziston kjo faqe
nosuchuser
Diskuto
Nuk ka ndonjë përdorues me emrin "$1". Kontrolloni shkrimin ose [[Special:UserLogin/signup|hapni një llogari të re]].
nosuchusershort
Diskuto
Nuk ka asnjë përdorues me emrin "<nowiki>$1</nowiki>".
notacceptable
Diskuto
Wiki server nuk mundet ti përgatit të dhënat për klintin tuaj.
notanarticle
Diskuto
Nuk është artikull
notargettext
Diskuto
Nuk keni dhënë asnjë artikull ose përdorues mbi të cilin të përdor këtë funksion.
notargettitle
Diskuto
Asnjë artikull
note
Diskuto
'''Shënim:'''
notextmatches
Diskuto
Nuk ka asnjë tekst faqeje që përputhet
notitlematches
Diskuto
Nuk ka asnjë titull faqeje që përputhet
notloggedin
Diskuto
Nuk keni hyrë brenda
notvisiblerev
Diskuto
Revizioni është grisur
nouserspecified
Diskuto
Ju duhet të jepni një nofkë
nov
Diskuto
Nën
november
Diskuto
Nëntor
november-gen
Diskuto
Nëntor
nowatchlist
Diskuto
Nuk keni asnjë faqe në listën mbikqyrëse.
nowiki_sample
Diskuto
Vendos tekst që nuk duhet të formatohet
nowiki_tip
Diskuto
Mos përdor format wiki
nowikiemailtext
Diskuto
Ky përdorues ka zgjedhur të mos pranojë porosi elektronike nga përdoruesit tjerë.
nowikiemailtitle
Diskuto
Nuk lejohet postë elektronike
nrevisions
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|version|versione}}
ns-specialprotected
Diskuto
Faqet speciale s'mund të redaktohen.
nstab-category
Diskuto
Kategoria
nstab-help
Diskuto
Ndihmë
nstab-image
Diskuto
Figura
nstab-main
Diskuto
Artikulli
nstab-media
Diskuto
Media-faqe
nstab-mediawiki
Diskuto
Porosia
nstab-project
Diskuto
Projekt-faqe
nstab-special
Diskuto
Speciale
nstab-template
Diskuto
Stampa
nstab-user
Diskuto
Përdoruesi
numauthors
Diskuto
Numri i autorëve të artikullit: $1
number_of_watching_users_RCview
Diskuto
[$1]
number_of_watching_users_pageview
Diskuto
[$1 duke u mbikqyrur nga {{PLURAL:$1|përdorues|përdorues}}]
numedits
Diskuto
Numri i versioneve të artikullit: $1
numtalkauthors
Diskuto
Numri i diskutuesve për artikullin: $1
numtalkedits
Diskuto
Numrii versioneve të diskutimit të artikullit: $1
numwatchers
Diskuto
Numri i mbikqyrësve: $1
nviews
Diskuto
$1 {{PLURAL:$1|shikim|shikime}}
oct
Diskuto
Tet
october
Diskuto
Tetor
october-gen
Diskuto
Tetor
ok
Diskuto
Shkoni
oldpassword
Diskuto
I vjetri
opensearch-desc
Diskuto
{{SITENAME}} ({{CONTENTLANGUAGE}})
othercontribs
Diskuto
Bazuar në punën e: $1
otherlanguages
Diskuto
Në gjuhë të tjera
others
Diskuto
të tjerë
overwroteimage
Diskuto
dha dhe zëvendësoi me një version të ri të "[[$1]]"
page-atom-feed
Diskuto
"$1" Burim Atom
page-rss-feed
Diskuto
"$1" RSS Feed
page_first
Diskuto
Së pari
page_last
Diskuto
Së fundmi
pagecategories
Diskuto
{{PLURAL:$1|Kategoria|Kategoritë}}
pagecategorieslink
Diskuto
Special:Categories
pagehist
Diskuto
Historiku i faqes
pagemerge-logentry
Diskuto
u bashkua [[$1]] në [[$2]] (versione deri më $3)
pagemovedsub
Diskuto
Zhvendosja doli me sukses
pager-newer-n
Diskuto
{{PLURAL:$1|1 më i reja|$1 më të reja}}
pager-older-n
Diskuto
{{PLURAL:$1|1 më i vjetër|$1 më të vjetra}}
pagesize
Diskuto
(B)
pagetitle
Diskuto
$1 - {{SITENAME}}
pagetitle-view-mainpage
Diskuto
{{SITENAME}}
parser-template-loop-warning
Diskuto
Template loop detected: [[$1]]
parser-template-recursion-depth-warning
Diskuto
Template recursion depth limit exceeded ($1)
passwordremindertext
Diskuto
Dikush (sigurisht ju, nga adresa IP adresa $1) kërkoi një fjalëkalim të ri për hyrje tek {{SITENAME}} ($4). U krijua fjalëkalimi i përkohshëm për përdoruesin "$2" dhe u dërgua tek "$3". Nëse ky ishte tentimi juaj duhet që të kyçeni dhe ndërroni fjalëkalimin tani. Fjalëkalimi juaj i përkohshëm do të skadojë {{PLURAL:$5|një dite|$5 ditësh}}. Nëse ndokush tjetër ka bërë këtë kërkesë, ose nëse ju kujtohet fjalëkalimin dhe nuk doni që ta ndërroni, mund të e injoroni këtë porosi dhe të vazhdoni të përdorni fjalëkalimin e vjetër.
passwordremindertitle
Diskuto
Kërkesë për fjalëkalim të ri tek {{SITENAME}}
passwordsent
Diskuto
Një fjalëkalim i ri është dërguar tek adresa e regjistruar për "$1". Provojeni përsëri hyrjen mbasi ta keni marrë fjalëkalimin.
passwordtooshort
Diskuto
Fjalëkalimi juaj është i pavlefshëm ose tepër i shkurtër. Ai duhet të ketë së paku {{PLURAL:$1|1 shkronjë|$1 shkronja}} dhe duhet të jetë i ndryshëm nga emri i përdoruesit.
patrol-log-auto
Diskuto
(automatikisht)
patrol-log-diff
Diskuto
revision $1
patrol-log-header
Diskuto
Këto janë të dhëna të revizioneve të patrulluara.
patrol-log-line
Diskuto
shënoi $1 të $2 të patrulluar $3
patrol-log-page
Diskuto
Patrol log
percent
Diskuto
$1%
perfcached
Diskuto
Informacioni i mëposhtëm është kopje e ruajtur dhe mund të mos jetë i freskët:
perfcachedts
Diskuto
Informacioni i mëposhtëm është një kopje e rifreskuar më $1.
permalink
Diskuto
Lidhja e përhershme
permissionserrors
Diskuto
Gabime privilegjesh
permissionserrorstext
Diskuto
Nuk keni leje për të bërë këtë veprim për {{PLURAL:$1|këtë arsye|këto arsye}}:
permissionserrorstext-withaction
Diskuto
Ju nuk keni leje për $2, për {{PLURAL:$1|këtë arsye|këto arsye}}:
personaltools
Diskuto
Mjete vetjake
php-uploaddisabledtext
Diskuto
File uploads are disabled in PHP. Please check the file_uploads setting.
pipe-separator
Diskuto
&#32;|&#32;
policy-url
Diskuto
Project:Rregullat
popularpages
Diskuto
Artikuj të frekuentuar shpesh
popularpages-summary
Diskuto
portal
Diskuto
Wikiportal
portal-url
Diskuto
Project:Wikiportal
post-expand-template-argument-category
Diskuto
Faqe që kanë parametra stampe të papërfshira
post-expand-template-argument-warning
Diskuto
Vini re: Kjo faqe ka të paktën një parametër stampe që është shumë i madh për t'u shpalosur. Këto parametra nuk janë përfshirë.
post-expand-template-inclusion-category
Diskuto
Faqe ku stampat e përfshira kalojnë kufirin
post-expand-template-inclusion-warning
Diskuto
Vini re: Stampa e përfshirë është shumë e madhe. Disa stampa s'do të përfshihen.
postcomment
Diskuto
Shtoni koment
powersearch
Diskuto
Kërko
powersearch-field
Diskuto
Kërko për
powersearch-legend
Diskuto
Kërkim i përparuar
powersearch-ns
Diskuto
Kërkim në hapësira:
powersearch-redir
Diskuto
Trego përcjellimet
preferences
Diskuto
Parapëlqimet
preferences-summary
Diskuto
prefixindex
Diskuto
Treguesi i parashtesave
prefixindex-summary
Diskuto
prefs-custom-css
Diskuto
Custom CSS
prefs-custom-js
Diskuto
Custom JS
prefs-edit-boxsize
Diskuto
Madhësia e dritares së redaktimit.
prefs-edits
Diskuto
Numri i redaktimeve:
prefs-help-email
Diskuto
Posta elektronike është zgjedhore, por ju mundëson që fjalëkalimi i ri të ju dërgohet nëse e harroni atë. Gjithashtu mund të zgjidhni nëse doni të tjerët t'ju shkruajnë ose jo përmes faqes suaj të diskutimit pa patur nevojë të zbulojnë identitetin tuaj.
prefs-help-email-required
Diskuto
Kërkohet e-mail adresa .
prefs-help-gender
Diskuto
Optional: used for gender-correct addressing by the software. This information will be public.
prefs-help-realname
Diskuto
* Emri i vërtetë (opsion): Për të përmendur emrin tuaj si kontribuues në varësi nga puna juaj këtu.
prefs-memberingroups
Diskuto
Anëtar i {{PLURAL:$1|grupit|grupeve}}:
prefs-misc
Diskuto
Të ndryshme
prefs-namespaces
Diskuto
Hapësirat
prefs-personal
Diskuto
Përdoruesi
prefs-rc
Diskuto
Ndryshime së fundmi
prefs-resetpass
Diskuto
Ndrysho fjalëkalimin
prefs-search-nscustom
Diskuto
Kërko hapësirën e zakonshme:
prefs-search-nsdefault
Diskuto
Search using defaults:
prefs-searchoptions
Diskuto
Mundësi kërkimi
prefs-watchlist
Diskuto
Lista mbikqyrëse
prefs-watchlist-days
Diskuto
Numri i ditëve të treguara tek lista mbikqyrëse:
prefs-watchlist-days-max
Diskuto
(maksimum 7 ditë)
prefs-watchlist-edits
Diskuto
Numri i redaktimeve të treguara tek lista mbikqyrëse e zgjeruar:
prefs-watchlist-edits-max
Diskuto
(numri maksimal: 1000)
prefsnologin
Diskuto
Nuk keni hyrë brenda
prefsnologintext
Diskuto
Duhet të jeni <span class="plainlinks">[{{fullurl:Special:UserLogin|returnto=$1}} të kyçur]</span> për të caktuar parapëlqimet e përdoruesit.
prefsreset
Diskuto
Parapëlqimet janë rikthyer siç ishin.
preview
Diskuto
Parapamje
previewconflict
Diskuto
Kjo parapamje reflekton tekstin sipër kutisë së redaktimit siç do të duket kur të kryeni ndryshimin.
previewnote
Diskuto
'''Kini kujdes se kjo është vetëm një parapamje, nuk është ruajtur akoma!'''
previousdiff
Diskuto
← Ndryshimi më para
previousrevision
Diskuto
← Version më i vjetër
prevn
Diskuto
$1 më para
prevn-title
Diskuto
Previous $1 {{PLURAL:$1|result|results}}
prevpage
Diskuto
Faqja më parë ($1)
print
Diskuto
Shtype
print.css
Diskuto
/* CSS placed here will affect the print output */
printableversion
Diskuto
Version shtypi
privacy
Diskuto
Rreth të dhënave vetjake
privacypage
Diskuto
Project:Politika vetjake
projectpage
Diskuto
Shikoni projekt-faqen
prot_1movedto2
Diskuto
[[$1]] u zhvendos tek [[$2]]
protect
Diskuto
Mbroje
protect-backlink
Diskuto
← $1
protect-cantedit
Diskuto
Nuk mund ta ndryshoni nivelin e mbrojtjes të kësaj faqeje sepse nuk keni leje për këtë.
protect-cascade
Diskuto
Mbrojtje e ndërlidhur - mbro çdo faqe që përfshihet në këtë faqe.
protect-cascadeon
Diskuto
Kjo faqe është e mbrojtur pasi është përfshirë {{PLURAL:$1|këtë faqe që është|këto faqe që janë}} nën mbrojtje "ujëvarë". Mund të ndryshoni nivelin e mbrojtjes të kësaj faqeje por kjo nuk do të ndryshojë mbrojtjen "ujëvarë".
protect-default
Diskuto
(parazgjedhje)
protect-dropdown
Diskuto
*Common protection reasons ** Excessive vandalism ** Excessive spamming ** Counter-productive edit warring ** High traffic page
protect-edit-reasonlist
Diskuto
Redakto arsyet e mbrojtjes
protect-existing-expiry
Diskuto
Koha ekzistuese e skadimit: $3, $2
protect-expiring
Diskuto
skadon me $1 (UTC)
protect-expiry-indefinite
Diskuto
i pacaktuar
protect-expiry-options
Diskuto
1 Orë:1 hour,1 Ditë:1 day,1 Javë:1 week,2 Javë:2 weeks,1 Muaj:1 month,3 Muaj:3 months,6 Muaj:6 months,1 Vjet:1 year,Pa kufi:infinite
protect-fallback
Diskuto
Kërko "$1" leje
protect-legend
Diskuto
Konfirmoni
protect-level-autoconfirmed
Diskuto
Blloko përdoruesit pa llogari
protect-level-sysop
Diskuto
Lejo vetëm administruesit
protect-locked-access
Diskuto
Llogaria juaj nuk ka privilegjet e nevojitura për të ndryshuar nivelin e mbrojtjes. Kufizimet e kësaj faqeje janë '''$1''':
protect-locked-blocked
Diskuto
Nuk mund të ndryshoni nivelet e mbrojtjes duke qenë i bllokuar. Kufizimet e kësaj faqeje janë '''$1''':
protect-locked-dblock
Diskuto
Nivelet e mbrojtjes nuk mund të ndryshohen pasi regjistri është i bllokuar. Kufizimet e kësaj faqeje janë '''$1''':
protect-otherreason
Diskuto
Arsye tjera/shtesë:
protect-otherreason-op
Diskuto
arsye tjera/shtesë
protect-othertime
Diskuto
Kohë tjetër:
protect-othertime-op
Diskuto
kohë tjetër
protect-summary-cascade
Diskuto
të varura
protect-text
Diskuto
Këtu mund të shikoni dhe ndryshoni nivelin e mbrojtjes për faqen '''<nowiki>$1</nowiki>'''.
protect-title
Diskuto
Duke ndryshuar mbrojtjen e "$1"
protect-unchain
Diskuto
Ndrysho lejen e zhvendosjeve
protect_change
Diskuto
ndrysho
protect_expiry_invalid
Diskuto
Data e skadimit është e gabuar.
protect_expiry_old
Diskuto
Data e skadencës është në të shkuarën.
protectcomment
Diskuto
Arsyeja:
protectedarticle
Diskuto
mbrojti [[$1]]
protectedinterface